İnceleme: Avengers Infinity War – Her Şeyin Sonu(Spoilersız)

Normalde 00:20’de gelecekti ama hem çok geç, hem de konuşmak için sabırsızlanıyorum o yüzden direk şimdi yayınlayayım dedim. Ayrıca bu yazıda kesinlikle herhangi bir Spoiler yok. #thanosdemandsyoursilence

avengers infinity war logo ile ilgili görsel sonucu

Her Şeyden Önce

Bir kere filme spoilerlardan tamamen kaçınarak gidin. Evet biliyorum, sosyal medyaya bakmak istiyorsunuz, evet biliyorum Spoiler yazan şeyleri açmak istiyorsunuz ama yapmayın. Ve Youtube’da da dikkat edin çünkü ben bu sabah bir karakterin ölümünü daha öğrendim. Youtube’a atılan Spoiler içerikli klipler sayesinde. Allah’tan çok önemli değildi de, kurtardık. Ve ayrıca bir şey görürseniz, pek inanmayın çünkü filmi izlemeyen bazı kişiler de gelip yorum yapıyor olabilir. Canınızı sıkmayın.

Bir Thanos’cuk Varmış

Şimdi, filmin en önemli kısmı herhalde Thanos. Kendisi çok beklenen bir kötü adam. Ve en iyi kötü olacağı düşünülüyor. Peki ya doğru mu? Bence evet. Thanos şu ana kadar gördüğüm en iyi Marvel kötüsü. Loki’den ve Hela’dan da daha iyi bence. Ve kostümü, hareketleri, ses tonu, yaptıkları ve bazen gerçekten duyguları olduğunu gösterip ağlaması, gülmesi falan Thanos’u önemsenebilecek bir kötü yapıyor. Ve en önemlisi, Thanos’u bir insan yapıyor. Tam insan değil ama ne demek istediğimi anladınız. Tek amacı her şeyi yok edeyim değil yani. Mantıklı bir sebebi var. Tabii size göre doğrudur, yanlıştır orasını bilemem. Ama sebep var mı? Var.

avengers infinity war thanos ile ilgili görsel sonucu

Ağlamaya Hazır Olun

Ben duygusal bir insanım. Her filmde veya oyunda ağlamam, ama ağlaması zor bir kişi de değilim. Infinity War beni iki kişinin ölümünü bilmesem daha da üzebilirdi belki ama sonuyla bile üzdü diyebilirim. Ve siz de üzüleceksiniz, bundan emin olabilirsiniz. Her fan, üzülecek. Bir de tam tersi olan gülmeye gelelim. Film size kahkahalar attırmayacak ama kahramanların kendi aralarındaki atışmalar(özellikle fragmanda da gözüken Star Lord ve Thor atışmaları) gerçekten harika olmuş. Çok beğendim. Thor Ragnarok seviyesinde kesinlikle değil. Ama insanların dediği gibi Civil War kadar da değil. Civil War’dan daha fazla güleceksiniz.

Aksiyon Sahneleri

Iron Man’in takımı ile bu iki savaş sahnesini yapacağımızı biliyorduk. Ve New York tahmin ettiğim gibi biraz küçük ve kısa olsa da başı gerçekten harika. Titan ise muazzam. Benim en sevdiğim sahneler Titan kısımları oldu. Çok net. Bir de büyük savaş olarak Wakanda savaşı var, ama onu Titan kadar beğenmedim. Kesinlikle Titan, bu filmin Havaalanı sahnesi. Çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Aksiyon sahneleri de anlaşılır olmuş ayrıca. Kafanız karışmadan, temiz ve net bir görüntü göreceksiniz. En azından IMAX’te. Ki şimdi de ona gelelim.

İlgili resim

Film IMAX’te İzlenmeli Mi?

Öncelikle bu soruya, normal versiyonu izlemeden cevap vermek biraz zor. Ama bence, IMAX bu film için en iyi seçenek. Tüm filmin IMAX’le çekilmesinden dolayı gördüğüm ekstra bir yarar olmadı. Ama gidecekseniz, en iyisine gidin ve bu da kesinlikle IMAX ile olur. Çok daha canlı ve net görüntüler. Çok daha fazla renk paleti. Karanlık sahnelerin düzgün bir şekilde görülebilmesi, dev ekran ve tabii ki bangır bangır ses. Evet kararımı verdim. Bu film en iyi IMAX’te izlenir.

Sonuç

Spoilersız söyleyebileceklerim bu kadar. Sonuç olarak filmi beğendim. Baya beğendim. Ama film tahmin edebileceğiniz gibi yarım bitiyor ve bazı yerlerde tempo sorunu var. Her ne kadar son 30-40 dakika tamamen aksiyon olsa da bazı yerlerde film duruyor ve bu da can sıkabiliyor. Her neyse. Sanırım bu kadar konuşma yeter. Infinity War, izlenmeye değer bir film ve bence Marvel’ın en iyi toplu filmi. Ayrıca kesinlikle en iyi Avengers filmi.

Puan: 9/10

Not: Sitede Infinity War ile ilgili spoilerlı şeyler olacak ama korkmayın çünkü başlıklarda spoiler olduğunu belirteceğim ve başlıkta da spoiler olmayacak. Ayrıca filmin tüm jeneriği bittikten sonra bir tane sahnesi var, onu da sakın kaçırmayın. Infinity War Özel de bitmedi.

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları