İnceleme: Avengers Infinity War – Küller(Spoilerlı)

Başlıkta da yazdım, tekrar uyarıyorum. Bu yazı filmin başından sonuna kadar önemli olan her şey hakkında bir yazı. Yani tamamen spoiler yuvası. Aşağıdaki resimden sonrasına ona göre geçin. Ve lütfen, buradan öğrendiğiniz, veya herhangi bir yerde öğrendiğiniz bilgileri filmi izlemeyenlerle paylaşmayın. Rica ediyorum. Çünkü hiç hoş olmuyor, ve insanların boşuna moralini bozuyorsunuz. Yapanlar veya yapmayı düşünenler için söylüyorum. Sizden istemediği sürece birine spoiler vermeyin. #thanosdemandsyoursilence

avengers infinity war logo ile ilgili görsel sonucu

Loki’nin Ölümü

Evet direk Spoilerlara başlıyorum. Filmin daha başında Loki ölüyor ve açıkçası bu baya iyiydi. Thanos’tan daha filmin başında korkmamızı sağladılar ve sadece biz değil, Hulk ve Thor’da ondan korkmaya başladı. Ayrıca ölüm sahnesi de baya etkileyiciydi. Filmin devamında yapılan sanırım bu sefer gerçekten öldü muhabbeti de baya hoşuma gitti. Fakat bu sahne ile ilgili tek bir sorunum var. Ragnarok’ta tanıdığımız Valkyrie nerede? Öldü mü? Avengers 4’te umarım açıklanır.

Red Skull, Ruh Taşı ve Gamora’nın Ölümü

Herhalde en büyük beklenti Ruh Taşı’nın sahibine veya yerine olmuştu. Ve film maalesef bunu çöpe atmış. İlk başta Gamora buldum falan deyince heyecanlandım ama sonradan gittikleri yerin H harfi ile hiçbir alakası olmaması sinirimi bozdu. Çünkü bilmiyorsanız şu ana kadar gördüğümüz taşlar T-A-N-O ve S harflerini bize veriyordu. Tesseract, Aether, Necklace, Orb ve Spectre. Son olarak H’yi de alacaktık ve o da Ruh Taşı olacaktı. Böylece T-H-A-N-O-S oluşacaktı. İnsanlar yıllarca bunu konuştular, teoriler ürettiler ve bu mu? Fakat o sahne tamamen kötü değildi. Red Skull’ı Kaptan Amerika 1’de ışınlanmasından sonra görememiştik. Ama bir bakıyoruz ve ne görüyoruz? Red Skull, Ruh Taşı’nı koruyor. Ve daha da korkunç olan şey ise kesinlikle Gamora’nın ölümü. Ve Thanos’un da o sırada ağlaması, gerçekten inanılmaz duygu yüklü bir sahneydi ve Gamora’yı attıktan sonra herkes biliyordu ki Thanos’u artık psikolojik olarak hiçbir şey durduramaz.

İlgili resim

Filmin Sonu ve After Credits

Buradan da tabii ki filmin sonuna geliyoruz. Filmin sonu gerçekten şok ediciydi. Teker teker karakterlerin küle dönüşmesi baya, baya korkunçtu. Bucky, Falcon, Black Panther, Doctor Strange, Star Lord, Drax, Groot ve kesinlikle benim için en büyüğü, Peter Parker. Aslında zaten o sahne direk insanı ağlatmak için tasarlanmış. Peter’ın gitmek istemiyorum demesi, Tony’ye sarılması ve Tony’nin kollarında ölmesi filmdeki kesinlikle en korkunç sahnelerden biri. Jenerikten sonra ise Nick Fury ve Maria Hill’in aynı kaderi paylaşması ve Kaptan Marvel’in logosunun belirmesi ise tamamen ayrı bir konu. Bunları zaten detaylıca konuşacağım, o yüzden son konu başlığıma geçmek istiyorum.

En Çok Hangi Takımı Sevdim?

Bu film, çok fazla karaktere sahip olmasına rağmen onları gruplara bölerek gösteriyor ve 3 temel grubumuz olduğunu söylesek yanlış olmaz. Peki, ben hangi takımı sevdim? Kesinlikle Iron Man’in takımını. Iron Man, Doctor Strange, Star Lord, Drax, Mantis, Nebula, Spider-Man ve sanırım bu kadar. Gerçekten harika bir takım oluşturulmuş diye düşünüyorum. Star Lord ve Tony kavgaları. Tony ve Doctor Strange kavgaları. Spider-Man’in hepsine hayranlıkla bakışı vs. gerçekten harika bir takımdı. Titan gezegenini ve Titan savaşını da gene çok beğendim. İkinci favorim ise Thor, Groot, Rocket ve Peter Dinklage. Filmdeki ismi Eitri ya da öyle bir şeyler. Açıkçası Peter Dinklage’ı merak ediyordum ve bence öyle bir oyuncu daha fazla gözükmeliydi, ama gözüktüğü kısımlarda iyi olduğunu söyleyebilirim. Ve adamın bir cüce olmasına rağmen herkesten büyük olması da çok ince bir davranış. Bravo Marvel.

En son takım ise Kaptan Amerika’nın takımı. Wakanda heyecanlı başladı ama bir süre sonra sıktı. Ve zaten en az özellikli süper kahramanlar orada. Hulk ve Scarlet Witch’i saymazsak. Vision’ı da sayamıyorum zaten çünkü savaşa katılmıyor bile. Ama burada sevdiğim şey, Okoye-Black Widow-Scarlet Witch üçlüsü oldu. Marvel’ın kadın takımı yapmak istediği söylentileri çıkmıştı ve bence Captain Marvel-Scarlet Witch-Black Widow-Okoye dörtlüsü hoş olabilir. Gamora’yı da katabilirlerdi ama öldü! Ayrıca daha fazla Shuri görmeyi beklemiştim. Tüm sahnelerini fragmanda izledik sanıyorum. Hulk ve Shuri arasındaki küçük atışma da 4. filmde çok daha büyük bir atışmanın olacağının göstergesi olabilir. Buradaki Vision’ın ölümü de gene baya korkunçtu.

Tekrar toparlama kısmı yapmayacağım. Söylemek istediğim şey Infinity War özel yazılarının bitmediği ve bugün ile yarın da dahil olmak üzere her gün 1 tane(Umarım) Infinity War özel gelecek. Bu yazılarda da Kaptan Marvel’i, gelecek filmleri, Phase 4’ü ve bazı ilginç bulduğum karakterleri konuşmak istiyorum. After Credits ve filmin sonundan da daha detaylı konuşuruz. Şimdilik görüşürüz.

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları