Infinity War Özel: Avengers 4’te Bizi Neler Bekliyor?(Spoilersız + Spoilerlı)

Infinity War Özel artık sona eriyor çünkü film gelmeden önce suyunu çıkardık ve şimdi film çıktıktan sonra da suyunu çıkardık, güzel bir zaman geçirdim ve yazıları da yaparken eğlendim ama artık bitirme zamanı geldi. Bu yazıda spoilersız(küçük bir kısımda da spoilerlı ama tabii ki uyarı var) bir şekilde Avengers 4’ten neler beklememiz gerektiği ile ilgili konuşacağım.

avengers 4 logo ile ilgili görsel sonucu

Şimdi, Avengers Infinity War geldi ve geçiyor. Avengers 4’e ise daha bir sene var. Filmden ne beklemeliyiz? Bir kere bu filmlerin ilk başta Part 1 ve Part 2 olarak adlandırıldığını unutmamak lazım. Yani Avengers 4, Infinity War’un direk devamı olacak. Bir zaman atlaması göreceğimizi söyleyenler var ama Infinity War’u izlemeyenler, 4’ü pek anlayamayacaklar. Tabii burada hala isim belli değil. O yüzden Avengers 4 demek zorunda kalıyoruz. Ki yapımcılar da filmin isminin büyük spoiler içerdiğini, ve uzun bir süre daha açıklanmayacağını söylüyorlar. Ben anlamadım, herhalde Avengers 4 bittiğinde, jenerikten sonraki sahne olarak filmin gerçek ismini göreceğiz. Bir an önce ismi açıklasalar insanlar gerçekten çok rahat edecek.

Kesinlikle daha az savaş bekliyorum. Infinity War temposu çok yüksek bir filmdi. Direk aksiyonla başlayıp, genel olarak da aksiyonlu havadan çıkmıyordu. Fakat bunun bir sebebi var elbette ve filmi izleyince de anlıyorsunuz. Karakterlerin duygularına çok yoğunlaşsalardı film 3.5 saati bulabilirdi. Ayrıca bir yerde Avengers 4’ün 3 saat olacağını duydum ama pek sanmadığımı belirteyim. Infinity War’dan maksimum para kazanmak için Türkiye’de önceki seans bittikten 5 dakika sonra yeni seans başlatıyorlardı. O kadar ki Infinity War’dan çıkarken 4,5 tane temizlikçi resmen koşuyordu çöpleri almak için. Allah yardımcıları olsun ne diyelim.

Aksiyon kısmına geri dönersem dediğim gibi Avengers 4’ün çok daha duygusal olmasını bekliyorum. Hatta Civil War temposu bile iyi olabilir. İki tane Havaalanı sahnesine benzer sahne, gerisi tamamen duygusal bir şeyler olabilir. Ya da tam tersine gene aksiyon basmayı seçebilirler. Ama Marvel aksiyonu pek yormuyor. O yüzden aksiyon basmaları iyi. Civil War’da 15 dakikalık inanılmaz bir Havaalanı sahnesi olsa da film bitince ben doymamıştım aksiyona. Aynı şekilde Infinity War’da da. Ama DC, özellikle de Batman v Superman bunu iyi beceriyor. Tabii becermesinin sebebi karakterin 10 dakikada anca yumruk atabilmesi olabilir. DC’yi de gömdükten sonra Spoilerlı kısma geçebiliriz.(Şaka yapıyorum tabii ki ama film olarak kötü olduklarını da kabul etmek lazım. Oyun konusunda tabii, mükemmeller. Orayı karıştırmayalım. Bilen biliyor.)

 

Spoiler Başlıyor

Spoilerlı kısımda en çok konuşmak istediğim şey filmin Infinity War’dan 5 sene sonra başlayacak olması. Bu gerçekten mümkün mü? Neden olmasın? Ama tabii o zaman bize Tony’nin May Hala’ya söylediklerini vs. de açıklamaları gerek ki Thanos gelecek, karakterler kurtarılacak, aksiyonlar olacak derken o film 4 saati bulur. Açıkçası ne yapacakları konusunda hiçbir fikrim yok ama eğer sizin bir fikriniz varsa yorumlara yazın. Tabii fikir spoilerlıysa Spoiler Uyarısı yapmayı unutmayın yoksa yorumunuzu silmek zorunda kalabilirim. Kimsenin seyir zevkini onlar istemedikçe düşüremeyiz.

Spoiler Bitti

ınfinity war ile ilgili görsel sonucu

Gelelim sonuca. Infinity War çok beğeniliyor, çok izleniyor. 4 ise belki ondan bile daha fazla seyredilecek. Onu zaman gösterecek. Ama 4 çıkana kadar burada, sizinle birlikte olacağımı ve çıkan küçücük haberi bile konuşacağımızı unutmayın.

Küçük Not: Film 11 günde 1 milyar dolar kazandırmayı başarmış. Ki normalde rekor 12 gün ile Star Wars: The Force Awakens(Episode 7)’da bulunuyormuş. Tebrikler Marvel.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları