Infinity War Özel: Captain Marvel Filmi ile Infinity War Nasıl Bağlanacak?(Spoilerlı)

Başlamadan hemen hatırlatıyorum, bu yazıda spoiler bulunuyor. Eğer filmi izlemediyseniz tavsiyem yazıyı da okumamanız.

İlgili resim

Şimdi. Infinity War’un jenerikten sonraki sahnesini izlediyseniz biliyorsunuz ki Nick Fury, Kaptan Marvel’i çağırıyor. Peki Nick Fury, Kaptan Marvel’i nereden tanıyor? Nasıl tanıyor? İşte bunun cevabını Captain Marvel filminde alacağız. Film ile ilgili bildiğimiz maalesef çok şey yok. Fakat filmin 90’larda geçeceğini, Skrull dediğimiz düşmanlarla ilk tanışmamız olacağını ve 2 gözü de sağlam Nick Fury’yi göreceğimizi biliyoruz. Peki Kaptan Marvel, 4. Avengers filminde ekibi kurtaracak kişi olabilir mi? Kendisi her ne kadar çizgi romanlarda güçlü olsa da filmde nasıl yansıtılacak bilmiyoruz. Çünkü Marvel genelde karakterleri filmlere aktarırken güçlerini biraz değiştiriyor. En güzel örneği de Scarlet Witch herhalde. Scarlet Witch tüm gerçekliği yerle bir edebilecek kadar güçlü bir karakter normalde.

Not: Size Nick Fury’li fotoğrafları gösteremiyorum çünkü fotoların etrafında sitenin ismi var ve hiç o telif olaylarıyla uğraşmayalım fakat Google’a ”captain marvel set photos with nick fury” yazıp görsellere geldiğinizde, aşağılara doğru inerseniz elinde sonunda mavi kostümlü Captain Marvel ve iki gözü de sağlam Nick Fury’yi görebilirsiniz.

 

Gelelim biraz da Kaptan Marvel’e. Kimdir? Nedir? Bir kere gerçek ismi Carol Danvers ve kendisi bir pilot. Kendisini oynayan ablamız ise Brie Larson. Kendisi bazı fotoğraflarda iyi dursa da özellikle set fotoğraflarında bana hiç Kaptan Marvel gibi gelmiyor. Neyse, tabii ki filmde veya fragmanlarda görünce net bir yorum yapabiliriz. Bu film ile birlikte kendisini Marvel Sinematik Evreni’nde ilk defa görmüş olacağız. Ardından ise tahmin edebileceğiniz gibi Avengers 4’te kendisini göreceğiz. Ayrıca Kaptan Marvel filmi şu an için daha çok uzayda mı geçecek yoksa Dünya’da mı bilmiyoruz ama filmde en az 1 kere uzaya gideceğimiz de kesin diyebiliriz. Ayrıca Kaptan Marvel bunca yıldır uzayda olduğu için(büyük ihtimalle Dünya’lılara bir sebepten küsecek ve o yüzden bunca senedir haber alınamamış olacak) belki de bir şekilde Ragnarok olayını hissetmiş, ardından da parçaları birleştirerek ilerlerken Nick Fury’den aldığı çağrı ile sorunun büyük olduğunu anlayacak olabilir.

Hatta daha da ileri götürerek Kaptan Marvel’in After Credits sahnesinde(2 tane olacaksa 1 tanesinde) kendisinin Dünya’ya gelişini, veya Titan’a falan gidişini gösterebilirler ki o sırada zaten Avengers 4’e 2 ay kalacağı için büyük bir patlama yaratabilir. Yarın, Avengers 4 yazısında görüşmek üzere.(Ayrıca bugün bir de Çizgi Roman incelemesi gelecek)

Infinity War Özel: Captain Marvel Filmi ile Infinity War Nasıl Bağlanacak?(Spoilerlı) için 2 yanıt

  1. OzgurLog
    6 Mayıs 2018 15:56 (279 yorumu var)

    Captan Marvel için özel bir olaya girsen iyi olur. Herkes merak ediyordur. “Captan Marvel Kimdir?” gibi bir yazı. 😉

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları