Infinity War Özel: Filmin Sonu, Bizi Neye Hazırlıyor?(Spoilerlı)

Bu yazı direk filmin sonunda yaşanan olaylarla ilgilidir yani tamamen Spoilerlı bir yazıdır. O yüzden filmi izlemeyenler, hemen sayfayı kapatsın veya geri çıksın.

avengers infinity war ile ilgili görsel sonucu

Şimdi. Filmin sonunda yeni gelenlerin neredeyse hepsi ölüyor. Ve eski bildiklerimiz kalıyor. Tony, Steve, Bruce, Natasha ve Thor’un yaşadığı kesin. Hawkeye’ın da yaşadığı kesin. Bunların yanında bir de Okoye, Rhodey, Nebula falan kaldı. Peki bu gerçekten bizi neye hazırlıyor? Ve gerçekten ölenler kim? Öncelikle Loki, Heimdall, Gamora ve Vision maalesef gerçekten öldüler. Fakat diğer ölenlere bakarsak Peter, T’Challa, Bucky, Falcon, Star Lord, Groot, Doctor Strange, Mantis ve Drax’i görüyoruz. Sanırım unuttuğum yok. Peki bu neden oldu? Marvel’ın eski oyuncuları yavaştan göndermek istediğini biliyoruz ve onlarla son bir macera daha yapmak istemiş olabilirler. Ve benim tahminim bir ruh alışverişi olabileceği yönünde.

Yani kalan karakterler, yeniler gelsin diye ruhunu verebilir ve böylece de bir değiş tokuş olabilir. Burada şunu diyebilirsiniz. Altı temel karakterimiz var. Fakat ölen karakterlerin sayısı 9. Burada da Okoye, Rhodey ve Nebula’nın kaldığını hatırlatırım. Ki Okoye’nin T’Challa geri gelsin diye kendini direk öldüreceğini biliyoruz, Nebula da daha yeni ölen kız kardeşi Gamora yüzünden birini kurtarmak isteyebilir, bir de Rhodey var, ki bence ona da mantıklı bir açıklama bulunabilir ki sonuçta kendisi sakat. Tabii bu gerçek olacak diye bir şey yok. Ekip toza dönüşenleri güle oynaya kurtarabilir ve sonuna Thanos’u yenebilirler, çıkan bir enerji patlamasıyla kontratı bitenler de ölebilir fakat bence böyle bir olayın olması gerçekten duygusal olur. Baya duygusal. Tabii onu göreceğiz. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları