Infinity War Özel: Guardians of the Galaxy Film İncelemesi

Kıytırık bir ağacın, garip bir rakunun, odun bir adamın, yeşil uzaylının ve nostalji manyağının oluştuğu bir grubun, yılların Spider-Man’inden daha fazla para kazandıracağı kimin aklına gelirdi? Evet böyle bir olay oldu. 2014 yılı Mayıs ayında The Amazing Spider-Man 2 vizyona girdi. Aynı yılın Ağustos ayında ise Guardians of the Galaxy girdi. Ve Guardians toplamda Spider-Man’den daha çok para kazandırdı. Neyse, bizim işimiz parayla değil. Filmin kalitesiyle.

guardians of the galaxy ile ilgili görsel sonucu

Filmi eğlenceli hatırlıyordum ama bu kadar eğlenceli olduğunu hatırlamıyordum. Evet bu filmi böyle özetleyebiliriz. Eğlenceli. Eğlenceli karakterler, eğlenceli senaryo ve eğlenceli ortam. Filmden resmen eğlence akıyor. Karakterler ve oyuncular bence birbirlerine tam uyuyor. Star Lord, Gamora ve Drax üçlüsünü büyük ihtimalle uzun bir süre unutmayacağım. Gerçekten çok iyiler bence. Ve birlikte de harika duruyorlar. Film aynı zamanda görsel ve işitsel açıdan da oldukça başarılı. Ana karakterimiz Star Lord yüzünden bol bol nostaljik şarkı duymamızın yanı sıra farklı gezegenlere gitmemizle birlikte küçük bir görsel şölen de bizleri bekliyor. Aksiyon sahneleri açısından da film başarılı.

Ama filmin başarılı olamadığı bir konu var. O da kesinlikle kötü karakter. Kötü karakterimiz Ronan gerçekten rezalet bir kötü karakter. MCU’daki en kötülerden. Ego(Guardians 2), Red Skull(Kaptan Amerika 1) hatta Mandarin(Iron Man 3) bile daha iyiydi. Tabii Iron Man 3’te ana kötü Mandarin değil aslında ama neyse. Aldrich Killian da daha iyiydi. Net bir biçimde söylüyorum, iğrenç. Gerçekten çok kötü bir karakter olmuş. Yondu ve Nebula da arada gözüküp kayboluyorlar. Ama bahsetmemiz gereken 2 şey daha kaldı. İlki Thanos. Bu filmde önce Ronan ve Thanos’un anlaştığını görüyoruz fakat sonsuzluk taşının yapabildiklerini gören Ronan, Thanos’a ihanet ediyor. Yani filmde Thanos’u kısa da olsa görüyoruz, evet. Bir diğer karakter de The Collector. Kendisi şu an sanırım Aether, yani gerçeklik taşına sahip. Bunu unutmayın.

 

Ayrıca Collector sayesinde sonsuzluk taşları ve evrenin yaratılışı ile ilgili birkaç bilgi de öğreniyoruz. Her neyse. Filmin sonunda mor taş yani sanırım güç taşı, Nova Corps’un kasalarından birinde kalıyor. Ki bunu da unutmayın çünkü önemli olacak. Bugünlük bu kadar. Yarın Avengers: Age of Ultron incelemesi ve bir başka yazıyla karşınızda olacağım. Perşembe günü de gene bir film incelemesi + 1 yazı daha. Cumartesi günü ise özel bir gün çünkü 2 tane film incelemesi gelecek. Planımda birkaç gün yazı yazamadığım için böyle olması gerekiyor maalesef. Her neyse, bakalım bu sefer plana sadık kalabilecek miyim? Görüşürüz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları