Infinity War Özel: Iron Man ve Yeni Kostümünün Özellikleri(Spoilerlı)

Infinity War sonrası Özel yazıları, Spoilerlı incelemede de belirttiğim gibi bu Cumartesi gününden başlayıp haftaya Pazar gününe kadar devam edecek. Ve toplamda 9 yazı daha gelecek. Sonrasında ise tahmin edebileceğiniz gibi Infinity War özel bitecek. Şimdiden söyleyeyim. Son yazı Avengers 4’ten beklentilerim olacak ve bazı yazılar Spoilerlı, bazıları Spoilersız olacak. Her yazının başına zaten bunu yazacağım. Ona göre okuyun.

avengers infinity war tony stark ile ilgili görsel sonucu

 

Tony ve Pepper

Öncelikle ikilimizin aşkından başlayalım. Filmin başında kendilerini mutlu bir şekilde görüyoruz. Ki bu da baya hoş. Fakat bu güzel dakikaları bir büyücünün yüzünden bozuluyor. Doctor Strange. Bu sahneyi çok beğendim. Ve Tony ile Doctor Strange’in ilişkisini de beğendim. Kötü başlayıp, ilerledikçe daha da iyi oluyor.

Yeni Zırh Burada

Çizgi romanlardaki ”Bleeding Edge” kostümünden esinlenen bu yeni kostüm, Tony’nin göğsündeki şeyin içinde. Ve istediği zaman geçiş yapmasını sağlıyor. Kostümü gerçekten çok beğendim ve ilk çıkışı da baya iyi. Tony’nin havalı havalı gözlüklerini çıkarması falan hoşuma gitti. Yeni zırhın en büyük özelliği herhalde tam bir ”War Machine” olması. Tony elini silaha dönüştürebiliyor, daha hızlı gitmek için ayaklarını değiştirebiliyor ve tabii ki kılıç çıkarabiliyor. Kostüm tek kelime ile harika.

İlgili resim

Ölüm Tehlikesi

Bu filmde herkes Tony veya Kaptan’ın ölümünü beklemişti ki aslında bir an Tony’nin öleceğini düşünmüştük. Ama tahmin edin ne oldu? Gerçekleşmedi. Çünkü Doctor Strange ona yardım etti. Peki ya neden? Bunun şöyle bir açıklaması olabilir. Doctor Strange o sahnenin öncelerinde öbür evrenlere gidiyor ve 14 milyon küsür farklı savaş gördüğünü, sadece birinde kazandıklarını söylüyor. Belki de kaybeden evrenlerdeki Doctor Strange’ler taşı korumuşlardır, o 1 evrende ise taşı Thanos’a vermiştir ve her ne kadar bu filmin sonunu oluştursa da kurtulmuşlardır. Yani aslında o savaşı kaybetseler de ikinci filmdeki savaşı kazanmak için öyle bir karar almış olabilir.

Son Olarak Peter’ın Ölümü

Ve gelelim Tony’nin büyük ihtimalle aklını kaçırmasına yol açan şeye. Peter’ın kollarında ölmesi. Evet bu kendisi için çok büyük bir şey çünkü Civil War’dan beri onu korumaya çalışıyor, çünkü çocuk çok küçük. Ama, bu filmde onu koruyamıyor ve bazı söylentiler de Avengers 4’ün, bu filmden 5 yıl sonra geçeceğini söylüyor. İşte durum buysa, May Hala’ya ne dedi, May Hala’nın tepkisi ne oldu, ve son olarak Homecoming’in sonunda May Hala, Peter’ın Spider-Man olduğunu öğrenmişti, oradan sonra ne oldu? Nasıl Infinity War’a geçtik. Neyse, bunları Spider-Man yazısında konuşuruz. Şimdilik bu kadar. Tony ile ilgili yorumlarınızı aşağıya yazabilirsi

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları