Infinity War Özel: The Avengers Film İncelemesi

İnceleme serimizdeki ikinci film The Avengers. Gene notlarımdan gideceğim fakat şunu da söylemek istiyorum, biraz geç geliyor olabilir, özür diliyorum onun için.

the avengers ile ilgili görsel sonucu

Shield’ın Taşınması

Direk girmem gerekirse filmde ilk dikkat çeken şey Hawkeye. Yanlış hatırlamıyorsam Hawkeye’ı ilk bu filmde görüyoruz ve bence güzel bir girişi var diyebilirim. Kişiliğini anlatıyor, güçlerini anlatıyor, ve işini bitirip sahneden çıkıyor. Burada dikkat çeken bir başka şey elbette Tesseract ve Loki. Loki’nin gelişini nedense Justice League’deki Steppen Wolf’un gelişine benzettim. Aynı gibi geldi. Her neyse, Shield taşınıyor çünkü Tesseract’ta gariplikler olmuş fakat Loki’nin gelmesiyle ve birkaç kişinin zihnini ele geçirince Nick Fury yapması gerekeni biliyor ve filmimiz başlıyor.

 

Karakterlerimiz Ne Yapıyor?

Ardından yavaş yavaş tüm karakterleri görüyoruz. Natasha, ki sahnesi çok iyi, ardından Bruce Banner ve zaten orada ilk birleşmeyi Black Widow ve Bruce Banner yapıyor, sahneyi beğendim, izlemesi oldukça eğlenceliydi. Ardından biraz Kaptan Amerika görüyoruz fakat orada çok konuşulacak bir şey yok. Daha sonra ise Stark Tower’ın inşa edildiğini görüyoruz ve hemen Iron Man’e geçiyoruz. Pepper ile kutlama yapacaklarken araya Coulson giriyor ki Pepper’ın Phil diye seslenmesinin Tony’nin sinirlerini bozması çok hoşuma gitti. Devamında Coulson’ı Kaptan’ın yanında fanboy’luktan ölürken buluyoruz ki oyuncunun çok iyi iş başardığını düşünüyorum. Ajan olduğu için hem bir ağırlığı var, ama çok sevdiği için de çocuksu bir sevinci var. Sonra Loki’yi kendisine o kocaman orduyu verecek kişiyle konuşurken görüyoruz ki burada eğer getiremezsen seni bulup cezalandırırız demesi Infinity War ile ilgili büyük bir önem taşıyor olabilir. Bence Loki ölecek. Bu da kanıtım.

 

Loki’nin Peşinde

Yavaş yavaş takım bir araya geliyor. Widow, Steve ve Banner’ı bir arada görüyoruz ki harika bir üçlü olduklarını söyleyebilirim. Bu sırada artık çok popülerleşen Helicarrier’ı da ilk defa görüyoruz ve aklımıza Winter Soldier filmi geliyor. Ah zavallı Helicarrier’lar. Sonraki göz sahnesi ise böyle bir filmden beklemeyeceğiniz bir sahneydi. Evet kan vs. yok ama ima ettiği şey gerçekten çok korkunç, hem de fazla korkunç. Takım Elbiseli Loki’yi ge gördükten sonra önce Kaptan, ardından Tony savaşa dahil oluyor ve Thor’un gelmesiyle yepyeni bir sayfa başlıyor.

 

Üyeler Arası Çatışma

Thor’un gelmesi ile Cap ve Tony daha baştan ufak tartışmalara başlıyorlar. Thor ile Iron Man’in epik savaşından sonra işler daha da kötüleşiyor. Fakat tam o kötüleşmeden hemen önce Tony kendisine yeni arkadaşını ediniyor. Bruce Banner. Ki daha sonra neredeyse Dünya’yı yok edecek bir robot yaratacaklarını da biliyoruz. Her neyse. Ardından hemen Kaptan ve Tony kavgalarına devam ediyor ve sonrasında Natasha ile Loki biraz konuşuyor. Elde ettiği bilgilerle ekibinin yanına döndüğünde ise herkes birbirine giriyor. Çünkü öğreniyoruz ki Shield’ın ana amacı Tesseract’ı kullanarak silahlar yapmak. Tüm bunlar olurken Loki de üyeleri birbirine düşürerek istediğini elde ediyor ve Hawkeye’ın da saldırısı ile Helicarrier savaşı başlıyor. Hulk vs. Black Widow gibi sonucu çok bariz olan bir çatışmadan sonra bir anda Thor vs. Hulk çatışması ile baya ilginçleşiyor olay. Ama Ragnarok’taki daha güzel. Devamında ise Hawkeye vs. Black Widow görüyoruz ki gene Civil War’daki bence daha güzel. Agent Coulson’ın ölümü ve Loki’nin kaçışı derken Nick Fury’nin klasikleşmiş sözü ”There Was An Idea” ile son savaşa doğru yolculuğa çıkıyoruz.

 

Son Savaş

Hawkeye’ın da normale dönmesiyle Avengers toplanmış oluyor ve Tony’nin yeni zırhını inanılmaz giyişinden sonra uzaylılar ile savaş başlıyor. Bu son savaş gerçekten iyi tek planlar ile çok eğlenceli bir şekilde geçiyor ve Hulk’ın gene çok klasikleşmiş hareket ile Loki’yi durdurması sonucunda filmimiz bitiyor. Bir de tahmin edilebileceği gibi ekip dağılıyor. Ama uzun süre için değil çünkü galakside toplanan yeni ekip ve Bruce ile Tony’nin küçük planları sonucunda Phase 2’de 2 filmin incelemesi ile karşınızda olacağım. Tam tarihi hatırlamıyorum. Bir ara söylerim. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları