Infinity War Özel: Thor ve Küçük Yolculuğu(Spoilerlı)

Öncelikle Infinity War Özel yazılarının gelme saati artık resmi olarak 15:00. Her gün 15:00’da yeni bir yazı bulabileceksiniz. Ve şunu da bilin istiyorum, şu anda ben tüm planlamamı yaptım. Hangi gün ne yazısı çıkacak vs. diye. Ve yazıları da önceden yazmaya başladım. Yani umuyorum bu sefer herhangi bir sorun yaşamayacağız. Gelelim Thor’a.

thor avengers infinity war ile ilgili görsel sonucu

Loki’nin Ölümü ve Thor Üzerindeki Etkisi

Film direk Loki’nin ölümüyle başlıyor ve bunu zaten konuştuk. Fakat Thor’u ne kadar üzdüğünden bahsetmedik. O sahnede de Thor’un üzüldüğünü görebiliyoruz ama asıl Rocket ile konuşurken bunu hissediyoruz. Ve bence bu Thor’u gerçekten çok üzdü. Ragnarok’tan itibaren sevdiklerini bir bir kaybetti. Babası, kız kardeşi ve şimdi de erkek kardeşi. Ve ”Artık Kaybedeceğim Bir Şey Kalmadı” demesi gerçekten ama gerçekten çok etkileyiciydi.

Guardians ile Tanışması

Filmdeki en komik sahne bence burasıydı. Bakın en komik yer falan demiyorum. Sahne. O 3-4 dakika gerçekten yüzümü güldürdü. Bazen de sesli bir şekilde güldürdü. Drax’in Thor’u daha çok sevmesi. Gamora’nın Thor’un kaslarını okşaması ve Star Lord’un sesini kalınlaştırması falan güzeldi. Thor’un gemiye çarpma anı da etkileyiciydi. Bir anda karşımıza çıktı ve Rocket da tabii hemen onu içeri alalım dedi(!)

İlgili resim

Silahı Oluşturma

Yavaş yavaş Gardiyanlar ikiye ayrılırken Rocket, Groot ve Thor sevgili cücemiz Peter Dinklage’ın yanına gitti. Spoilerlı yazıda da söylediğim gibi. Peter Dinklage’a o rolün verilmesi biraz kötü olmuş. Kendisini daha fazla görmek isterdim. Ama Groot’un yaptığı fedakarlığı da unutmayacağız, herkes bunu bilsin. Sapı kendisinden yaptı çünkü. Ve nasıl olduysa çok da estetik durdu. Bravo Groot. İleride tekrar yetişkin olduğunda seni İşte Benim Stilim’e de bekliyoruz. 🙂

Wakanda’daki Rolü

Ve silahı oluşturduktan hemen sonra 3’lü Wakanda’ya giderek savaşa katıldılar. Tabii ki Thor aralarında parladı ve daha God of War da yeni çıkmışken, gene aynı taraflardan, benzer bir silahı, benzer bir şekilde kullanması yüzünden Thor’u biraz daha sevmiş olabilirim. Tabii ki Çekiçlerin Tanrısı değil Şimşek Tanrısı olduğunu da unutmayalım. Bu yüzden bol bol şimşek çaktırdı. Ama herhalde yaptığı en büyük şey Thanos’u öldürmesiydi. Daha doğrusu, neredeyse öldürmesi. Evet Thanos ölüyordu ama Thanos tabii ki yapacağını yaptı. Son sahnede ölenlerin arasında ise Thor yoktu. Yani Avengers 4’ün ilk başlarında kendisiyle bol bol zaman geçirebiliriz. Bakalım bizleri neler bekliyor?

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları