Labirent Sadece Başlangıçtı – Maze Runner: Scorch Trials(Labirent: Alev Deneyleri) İncelemesi

Geç kaldım, özür dilerim. Bu yazıyı da kısa tutacağım çünkü üçüncü filmin incelemesi de bugün gelecek. Başlayalım.

Hikayemiz ilk filmin kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmi izlemediyseniz spoiler vermeyeceğim merak etmeyin. Ama şunu söyleyebilirim. Hikaye bilim kurgudan biraz çıkıyor. Bilim kurgu biraz daha yan bir element olmaya başlamış. Ve ilk filmdeki gibi sizi ekrana kilitleyen herhangi bir element, herhangi bir gizem yok. Karakterler açısından film daha geniş bir kadroya sahip. Özellikle Aidan Gillen’ın(Game of Thrones) karakteri ilgi çekici. Fakat karakterler de biraz daha zayıf. Çünkü filmde çok fazla olay oluyor. Çok fazla yere gidiliyor ve biraz da Evren’le ilgili bilgiler veriliyor. Ama dediğim gibi bu, karakterlerle olan bağımı zayıflattı.

Hikaye ve karakterler orta yani. Performanslar ise iyi. Herkesin iyi. Sırıtan pek fazla kişi yok. Yönetmen Wes Ball da gene iyi bir iş çıkarmış. Aksiyon sahneleri hoş. Bir de bu filmde korku yönüne de gitmişler. Arada gerilimli kısımlar olmuyor değil. Ama her ne kadar filmin ilk kısmı biraz ilginç başlasa da ikinci kısmı bir yere ulaşmaya çalışan grubun yolda karşılaştığı olaylar şeklinde ilerliyor. Bu da açıkçası sıkıcı geldi bana. Aksiyon sahneleri gene eğlenceli. Ama özellikle ikinci yarısında aksiyon bulunmayan sahnelerde film acayip sıkıcı geldi. Dediğim gibi, çözülmesi gereken bir gizem olmadığı için film biraz amaçsız geliyor. İlk filmde amaç kocaman bir ölüm tuzağından kaçmaktı, bunda ise bir grup insana ulaşmak. Ondan, buna geçince maalesef biraz amaçsız hissettiriyor.

Toparlamak gerekirse zaman geçirmek için güzel bir film ama ilk filmin oluşturduğu beklentileri karşılayamıyor. Çünkü çok klişe. İlk film de klişeydi ama ilginç mekanları ve yoğun bilim kurgu elementleriyle bunu pek hissettirmiyordu. Bu film hissettiriyor.

Puan: 5.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları