Labirentin Sonunda Neler Oldu? – Maze Runner: Death Cure Spoilerlı İnceleme

Başlıkta da yazıyor ama ben gene uyarımı yapayım. Yazı spoilerlı bir yazı. Spoilersız versiyonunu şuradan okuyabilirsiniz. Artık başlayabiliriz.

Öncelikle beni en şaşırtan şeyden başlayayım. Gally ölmemiş. Karakter maskeyi çıkarmadan 2 ya da 3 saniye önce “Gally çıksa ne gülerim?” demiştim ve Gally çıkınca da ağzım açık kalmıştı. Benim için filmin en şaşırtıcı şeyi buydu kesinlikle. Onu geçersek bir diğer şaşırdığım şey de bilim kurgu kısımlarının zorla sokulmuş olmasıydı. Minho’nun yaratıktan kaçtığı ve şu zombili kısım gerçekten gereksizdi.

Bir diğer beklemediğim şey de Newt’in ölmesiydi. Benim en sevdiğim karakterlerdendi kendisi. Brenda kurtulduysa, hele Minho onca şeyden kurtulmuşsa Newt da kurtulur demiştim. Kurtulamadı. Paige’in ölümü de bir başka sürpriz oldu. Daha çok Janson’ın onu öldürmesi ilginçti. Finalde Thomas ve Janson’ın kapışması kaçınılmazdı. Ama kadının öleceğini de tahmin etmemiştim.

Son olarak Teresa da ölmesini beklemediğim karakterlerdendi. O kadar şey oldu, sonda da uçağa atlayıp kurtulur demiştim. Kurtulamadı. Ayrıca bu hikayenin kötü sonla bitebileceğini de düşünmüştüm. Baya süper kahraman hikayesi gibi bitti. Kitapları okurum diyordum ama artık pek de düşünmüyorum. Ortalama bir seriydi, artık bitti. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları