Lego Ninjago Filmi İncelemesi

Lego Filmi iyiydi, Lego Batman Filmi çok iyiydi ve Lego Ninjago Filmi? Maalesef kötü.

lego ninjago movie ile ilgili görsel sonucu

Lego’yu çok seviyorum. Gerçek hayatta da seviyorum, oyunları da seviyorum, çizgi filmleri de seviyorum, filmlerini de seviyorum. Yani çoğunu. Şu ana kadar herhalde 4 tane tam Lego Filmi izledim. Lego Movie, Lego Batman Movie ve Lego Ninjago Movie gibi sinemalara da çıkan yapımların haricinde Lego Batman the Movie – DC Super Heroes adlı sadece DVD ve Blu Ray’e çıkan bir film de izlemiştim. Onu da beğenmiştim. Lego Ninjago Filmi’ne ise ortalama beklentilerle girdim. Ninjago çok ilgimi çekmiyordu ve gördüğüm şeyler de beni heyecanlandırmamıştı. Mükemmel bir film olmasını beklemiyordum ama kötü olmasını da beklemiyordum. Fakat film kötü çıktı. Peki neden? Hemen anlatayım.

Öncelikle Lego Movie ve Lego Batman Movie’nin bu kadar sevilmesinin sebebi bence çocukları kendine çekerken, esprileri ve göndermeleriyle büyükleri de kendine çekmesi. İki filmde de sadece yetişkinlerin veya popüler kültürü çok iyi takip edenlerin anlayabileceği espriler ve göndermeler vardı. Lego Ninjago’da ise bunların sayısı bir hayli azalmış. Sadece o da değil, benim bir animasyon filminde en nefret ettiğim şeyi yapmışlar. Gerçek hayattan bir şey eklemek. Live Action dediğimiz gerçek aktörlerle çekilen filmlere animasyon eklenince sorun olmuyor. Zaten hepimiz onları izliyoruz. Marvel, DC, Harry Potter falan derken gerçekten bu tarz filmler her yerdeler. Ama tam tersi olunca ben katlanamıyorum.

Ä°lgili resim

İşte bu filmde de bu var. Filmin %20’sinde animasyona gerçek hayat eklenmiş sahneler var. Mesela bir kedi gelip şehri yıkıyor. Ve evet, kedi normal bir kedi. Her ne kadar bunların oyuncak olduğunu anlatsa da benim midem bulanıyor bu tarz şeylerde. Bir de çıkan garip bir montajlı sekans var. Saçma sapan bir şey. Hikayesi de özel değil. Klasik bir baba-oğul ilişkisi hikayesi. Ve eğer bu hikayeyi görmek isteyen yetişkin bir bireyseniz, çok daha iyi seçenekleriniz var. En basitinden, gidip God of War oynayın. Çocuklar için bile daha iyi seçenekler olduğu yüzde yüz eminim. Özel bir şey de yapmıyor yani hikayesinde.

Eğlenceli değil, özel bir hikayesi yok ve en nefret ettiğim şeylerden birini içinde barındırıyor. Maalesef bu sefer olmamış. Çocuklar için bile iyi olduğunu düşünmediğim sıkıcı, saçma, ve gereksiz bir film. Lego Movie 2’de görüşürüz Lego film takımı.

Puan: 4/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları