Meg Filminden Beklenmeyen Bir Başarı, Slender Man Filminden Beklenen Bir Başarısızlık

Artık her hafta bu tarz gişe incelemesi yazıları yazmak istedim. Fazla uzatmadan başlamak istiyorum çünkü bu hafta güzel filmler vizyona girdi. Serinin amacı o hafta çıkan filmlerin ve genel olarak o hafta iyi gişe yapan filmlere küçük bir göz atmak.

the meg ile ilgili görsel sonucu

Bu haftanın en büyük gişesi vizyona bu hafta giriş yapan Meg filminden geldi. Filmin 20 milyon gibi bir gişe ile açılması bekleniyorken Amerika’da 44.5 Milyon dolar ile başladı. Böylece Warner Bros’un bu seneki en iyi açılış yapan filmi oldu. Normalde birinci sırada 41 Milyon dolar ile Ready Player One vardı. Aynı zamanda Jason Statham’ın da başka popüler bir aktörle buluşmadığı en iyi gişe yapan filmi oldu. Bununla kalmadı ve 50 Milyon dolar Çin’den, 97 Milyon dolar da genel olarak Amerika dışındaki ülkelerden gişe yaptı.(Meg incelemesi de yarın geliyor)

Her ne kadar Meg iyi bir gişe yapsa da bu hafta vizyona giren Slender Man, 11.3 milyon ile haftanın 4 numarası oldu. Star Wars’tan Kylo Ren rolü ile tanıdığımız Adam Driver’ın yeni filmi Black k Klansman da bu hafta vizyona girdi ve o da 10.7 milyon ile 5. sıraya yerleşti. Listenin geri kalanı(Amerika Gişesi Elbette):

  1. The Meg – $44.5
  2. Mission Impossible Fallout – $20
  3. Christopher Robin – $12.4
  4. Slender Man – $11.3
  5. Black k Klansman – $10.7
  6. The Spy Who Dumped Me – $6.6
  7. Mamma Mia 2 – $5.8
  8. The Equalizer 2 – $5.5
  9. Hotel Transylvania 3 – $5.1
  10. Ant-Man and the Wasp – $4

Mission Impossible Fallout toplamda 161.9 Milyon Dolara ulaşmış. Christopher Robin, Winnie the Pooh gibi efsane bir karakteri barındırsa da toplamda 50 Milyon Dolar olmuş ki elbette Disney bundan memnun değil. Ant-Man and the Wasp ise sonunda 200 Milyon Doları geçmiş. Black Panther ve Infinity War gibi gişe canavarlarından sonra, Ant-Man’in ilk filminden bile daha düşük bir toplama sahip olması Marvel’ı üzüyordur diye tahmin ediyorum. Ama yapacak bir şey yok. Bence film güzel, fakat çoğu kişinin ilgisini çekmemiş, anlıyorum ve ilk bölümü burada bitiriyorum. Haftaya Alpha ve Mile 22 gibi güzel filmler vizyona giriyor, bakalım onların gişesi nasıl olacak? Görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları