Mission Impossible: Fallout(Görevimiz Tehlike 6: Yansımalar) İncelemesi(Spoilersız)

Mission Impossible serisini her zaman sevdim ve Tom Cruise’u da her zaman sevdim. Fakat bu film, sinemada izlediğim ilk Mission Impossible filmi, biraz farklı hissettirdi. Çünkü hele Tom Cruise’un aksiyon sahneleri, aşırı iyiydi. Film ise… gelin bir konuşalım.

mission impossible fallout logo ile ilgili görsel sonucu

Öyle biraz üç nokta falan koydum ama hepsi kandırmaca. Filmi çok beğendim. Gerçekten baya beğendim. Başlıkta da dediği gibi tamamen Spoilersız bir şekilde filmden bahsedeceğim, yani içiniz rahat olsun. Öncelikle söylemem gerekli ki filmde parlayan 3 büyük isim var. Tom Cruise, ki zaten söylemeye gerek bile yok ama ondan sonra bahsedeceğim. Henry Cavill, kendisi Superman’i oynuyor. Ama bu filmdeki performansını aşırı iyi buldum. Gerçekten çok sevdim. Benim gördüğüm en iyi performansı diyebilirim. Superman olarak iyiydi, The Man From U.N.C.L.E.’da da fena değildi. Ama buradaki performansını gerçekten çok beğendim.

Üçüncüsü ise ilginç bir şekilde Simon Pegg. Benji karakterini ilk kez 3. filmde görmüştük ve o zamandan beri ben kendisini çok sevmiştim. Fakat hiçbir filmde tam potansiyelinin kullanılmadığını düşünüyordum, bu filmde kendisini sonlara doğru çıkan bir sahnede bol bol kullanmışlar. Tabii diğer oyuncular da çok iyi iş başarmışlar. Onlara da hiçbir lafım yok ama bence bu üçü, filmin yıldızlarıydı. Gelelim şimdi Tom Cruise’a.

mission impossible fallout tom cruise ile ilgili görsel sonucu

Mission Impossibile biletleri kim ne derse desin Tom Cruise sayesinde satılıyor. En azından büyük bir çoğunluğu. Ve bu filmde de işin hakkını vermiş. Hele fragmanlarda gözüken o helikopter sahnesi, gerçekten izlediğim en iyi aksiyon sahnelerinden biri. Hiç sıkıcı değil, aşırı güzel gözüküyor ve neredeyse nefesimi tutarak izledim, gerçekten temposu çok yüksek bir sahneydi. O sahnenin tek sorunu maalesef araya sürekli başka karakterlerin sahnelerinin girmesi oldu. Bir diğer önemli etken de filmin IMAX için tasarlanmış olması. Evet, en çok buna şaşırdım. 4DX’te hareketli koltuklar bilmem ne falan hikaye. Mission Impossible, IMAX için tasarlanmış. Özellikle o bahsettiğim helikopter sahnesi ki 10 dakika falan sürüyor, harika. Tek kelimeyle müthiş.

O yüzden tavsiyem gidebiliyorsanız bu filme IMAX’te gidin. Eğer IMAX yoksa da 3D gitmeyin. Çünkü Türkiye’deki IMAX salonlarında sanıyorum ki film hep 3D. Ve filmde 3D olacak hiçbir şey yok. Sıfır. Gerçekten hiçbir şey yok. Ama gene de IMAX için katlanabildim. Normal sinemada? Hayır. Normal sinemada izleyecekseniz 2D olmasına dikkat edin. 3D olarak da izlenir ama gözlerinizi boşu boşuna yormayın.

 

Toparlamak gerekirse serideki belki de en iyi aksiyon sahnelerine sahip olan film, mükemmel olmasa da oldukça iyi bir film olmayı başarıyor. Ayrıca inanılmaz oyunculuklar da görüyorsunuz. Filmin çok büyük bir sürprizi olmadığını söylemem gerekli yalnız. Ayrıca artık bazı şeyler direk aynı. Baya önceki filmlerdeki bazı elementler kullanılmaya başlanmış. Ondan da son olarak bahsedeyim. Bu filmi izleyecekseniz daha öncekileri izlemenize gerek yok. Evet, taa ilk filmden bile gönderme var ama ana hikayeyi anlamak için gerek yok. Fakat gene de benim tavsiyem en azından önceki filmi izlemeniz. Onunla ilgili şeyler oluyor çünkü. Tabii sizin kararınız. Görüşmek üzere.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları