Murder on the Orient Express(Doğu Ekspresi’nde Cinayet) İncelemesi

Polisiye şeyleri çok severim. Özellikle katil kim tarzı hikayelere bayılırım. Agatha Christie de herhalde en ünlü polisiye yazarlardan biri. Fakat kendisinin hiçbir kitabını okumadım. Ama bu film ilgimi çekmişti çünkü inanılmaz oyunculara sahip. Kendim için önemli olan kişilerden gidersem Willem Dafoe, Johnny Depp ve Daisy Ridley bu filmi izlemem için yeterliydi. Peki ya film iyi mi?

İlgili resim

Konudan çok kısa bahsetmek istiyorum çünkü artık birçok kişinin bildiğini düşünüyorum. Bir tren duruyor, ve ardından trende biri ölüyor. Dedektifimiz de bu olayı çözmeye çalışıyor. Ve açıkçası hikaye tahmin edebileceğiniz gibi etkileyici. Katilin kimliği ise gene şok edici. Hikaye konusunda hiçbir sıkıntı yok bence. Gelelim diğer unsurlara. Film öyle çok hızlı bir film değil ama aynı zamanda da sıkmıyor. Yavaş yavaş her karakterin ölen kişi ile ilişkilerini anlıyorsunuz ve katilin kim olduğunu tahmin etmeye çalışıyorsunuz.

Arada heyecanlandığı sahneler var ama fragmanlarda gördüğüm kadarıyla biraz abartılmış. Şöyle söyleyebilirim ki fragmanlarda gördüğünüz sahneler, filmin tüm aksiyon sahneleri. En azından %90’ı. O yüzden filme aksiyon filmi beklentisiyle yaklaşmayın. Çekimler vs. pek bir sorunum yok. Filmin atmosferi vs. de yerinde diye düşünüyorum. Çok fazla karakter olduğundan bazıları ile bağ kuruyorsunuz ama bazılarıyla da kuramıyorsunuz. Ona yapacak bir şey yok. Fakat oyunculuklar gerçekten bence mükemmel. Filmin sonunda da devam filmi için bir ipucu bırakılmış. Umarım aynı oyuncu ile birlikte farklı farklı bir sürü maceraya atılırız.

Puan: 8/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları