Ormana Hoşgeldin – Jumanji: Welcome to the Jungle Değerlendirmesi

Hafta sonu bir filme mi gitmek istiyorsunuz? Nasıl bir film? Animasyon falan değildir büyük ihtimalle. Peki ya romantik film? Aranız yok mu? Aksiyon filmi, zaten sinemalarda yok. E o zaman komediye mi gitmek istediniz? Maide’nin Altın Günü’ne gidin!

Şaka şaka. Maide’nin Alın Günü’ne falan gitmeyin. Yani, merak ediyorsanız gidin tabii ki ama benim ilgimi çeken bir şey değil. Peki neye gidin? Alın buyurun Jumanji’ye gidin. Hikayeden başlayayım klasik. 4 liseli çocuk, cezaya kalıyorlar. Cezada depo gibi bir yeri temizlemeleri isteniyor. Ve burada bir Atari ile Jumanji adlı bir oyunun kartuşunu buluyorlar. Karakterlerini seçiyorlar ve bir anda oyunun içine giriyorlar ve seçtiği karakterlere bürünüyorlar. Ve oyundan çıkmanın tek yolu da Jumanji’nin lanetini kaldırmak. Onun için de bir taşı, bir heykele götürmeleri gerekiyor.

Yani film aslında bir video oyunun içinde geçiyor. Ki çok az olmalarına rağmen bu gerçek hayat kısımlarındaki göndermeler hoştu. Tabii filmi Sony yaptığı için PS4’tür, etrafta Uncharted afişleridir falan tonla var. Hazır buraya girmişken hemen beğenmediğim bir şeyi söyleyeyim. Gerçek hayatı toplam 5 dakika falan görüyoruz. Çok az. Karakterlerin düşüncelerini falan hemen anlıyorsunuz çünkü klasik tipler ama onları biraz daha tanımak isterdim.

Ama öte yandan oyunun içindeki kısma gelirsek, oyuncuların mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Filmin başrolünü Dwayne Johnson olarak görebilirsiniz ama kesinlikle değil. Yanlış anlamayın, çok büyük bir rolü var, ve başrol oymuş gibi davranılıyor. Ki zaten kendisi deneyimli, bu filmde de oldukça iyi bir iş çıkartmış. Ama filmin başrolü kesinlikle Jack Black. Çünkü kendisi aslında en zor role sahip. Gerçek hayattaki bir kızın oyundaki karakteri erkek oluyor. Yani gerçek hayatta kızken, oyunda bir erkeğe dönüşüyor. İşte o erkeği de Jack Black oynuyor. Ama tip, gerçekten harika.

Adamın oyunculuğunda hiçbir eksi göremedim. Adam sanki bu rolü oynamak için doğmuş. Şimdi hakkını vermek lazım, kendisi zaten her filminde rolünü çok kabullenen ve iyi işler çıkaran bir oyuncu. Ama bu filmle de onu tekrar göstermiş, belki bir çok kişi için de kanıtlamış. Ne diyebilirim bravo. Diğer oyuncular da aynı şekilde iyiler. Ama tabii hiçbiri Jack Black değil. Madem Jack Black diyoruz, o zaman filmin ne kadar komik olduğuna gelelim. Film, çok komik. Gerçekten baya komik. Espriler gene bir kadının erkek bedeninde olmasından dolayı Jack Black’in karakterinden gidiyor genelde ama dediğim gibi oyuncular iyi olduğu için hiç sıkmıyor.

Film aksiyon açısından da fena değil. Zaten çok yok, olanlar da genelde komedi üzerine. O yönden çok bir şey beklemeyin. Aslında olay beklentide zaten. Filme eğlenceli ve komik, bana güzel bir zaman geçirtecek bir film gözüyle bakabilirseniz, zaten filmden oldukça memnun ayrılacaksınız. Puan belki bazılarınıza yüksek gelebilir, eğer sinema falan okuyorsanız tabii ki siz daha a vereceksiniz. Ama ben öyle teknik şeyleri çok bilmediğimden dolayı ne kadar eğlendiğime göre puan veriyorum. Kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim. Ayrıca son olarak, film, orijinal Jumanji’ye hiç benzemiyor ve zaten çok küçük bir yerden bağlanıyorlar. Ama baya küçük.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları