SDCC 2018 Özel: Godzilla: King of the Monsters Resmi Fragman İncelemesi(Game of Thrones 8. Sezon’dan İpucu Var!)

2014 yapımı Godzilla filmi benim sevdiğim bir film. MonsterVerse dediğimiz bu canavar evreninde geçen ikinci film Kong: Skull Island ise maalesef çok beğenemediğim bir film oldu. Eğlenceli olmaya çalışan, ama benim o kadar da eğlenemediğim bir filmdi. Şimdi sırada Godzilla: King of the Monsters var ve içindeki inanılmaz oyunculardan da ötürü fragman incelemesi yapmak istedim. İsterseniz önce fragmanı tekrar izleyelim.(WarnerBrosTurkey kanalında fragmanın türkçe altyazılı versiyonu da var ama maalesef o kanaldan video alıp siteye koyamıyorum. Benle ilgili değil, kanalla ilgili maalesef. Ama Türkçe izlemek isterseniz Google’a yazar yazmaz Youtube kanalları zaten çıkıyor.)

Fragmana Millie Bobbie Brown’ın karakterinin uzaklara bakmasıyla başlıyoruz. Amerikan bayrağının altında da bir bayrak var ve üzerinde Pow-Mia yazıyor. Belki bu fragmanda gördüğümüz şirket veya kuruluş olabilir ki ondan da ilerleyen dakikalarda bahsedeceğiz. Ardından kocaman bulutlar, binaların içinden geçerek karakterimize doğru gelirken karakterimiz hemen içeri girip kapıyı kapatıyor ve logolarla karşılaşıyoruz.

Ardından laboratuvar gibi bir ortama geliyoruz ve konuşan karakterin ”Ateşini Çıkardı” sözcüğünü kullanmasıyla belki o enfeksiyon dedikleri şeye karşılık yapılan bir aşının deneyi olabilir diye düşünüyorum. Ardından o konuşan ablayı sonunda görüyoruz. Kyle Chandler’ın karakterini gördükten sonra karşımıza bir anda denizin altında bir şey araştıran denizaltılar çıkıyor. Ve ilk filmde de gördüğümüz ”Ken Watanabe’nin karakterini görüyoruz. Kendisi Monarch’ın bir üyesiydi yanlış hatırlamıyorsam ki filmleri bağlayan şeytani bir kuruluş burası. Neyse, denizaltılar belli ki ilginç bir şey buluyor.

Kong: Skull Island’da da gördüğümüz Titanları görüyoruz ki filmin ana olayı Godzilla’nın onlarla kapışması olacak zaten. Devamında suyun içinde bir Godzilla görüyoruz ve şaşkın bakışlar, yıkılmış binalar vs. görüyoruz. Belli ki Millie’nin karakteri bu titanlardan biriyle yakınlaşmaya çalışıyor. O sahne direk Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminden çıkma bu arada. Çalmışlar(!)

godzilla king of monsters ile ilgili görsel sonucu

Hemen ardından Godzilla’yı ve Atomic Breath hareketini görüyoruz. Ekran görüntüsü daha önceden gösterilmişti zaten.(Yukarıdaki) Bunun hemen ardından titanlardan birinin sudan çıkışını görüyoruz ki harika gözüküyor. Film 31 Mayıs 2019’da çıkacak olmasına rağmen harika gözüküyor. Devamında araştırmaların yapıldığı o tesisi görüp farklı bir yere geçiyoruz ve burada da Jurassic World’deki o kuşları görüyoruz. Maalesef dinozorlar hakkında çok bir bilgim yok, kusura bakmayın. Askerlerin bir yere gittiğini görürken Kyle Chandler’in karakteri birine sinirleniyor. Sonra da o fragmanın başında konuşan abla tek yolun bu olduğunu söylüyor.

Tahminimce titanlar, saldırıya geçiyor ve ablamızın taktiği de Godzilla’yı çağırmak. Ne kadar iyi bir karar, tartışılır. Ama durumlarını bilmediğimi için gerçekten de tek yol bu olabilir. Birkaç patlama çatlamanın  ardından daha fazla asker görüyoruz ki buralar herhalde filmin başı.(Sadece içgüdüsel söyledim, herhangi bir kanıtım yok) Sonra önemli bir kısım geliyor. Öğreniyoruz ki Kyle Chandler’ın karakteri, Millie’nin babasıymış. Annesi ve diğer kardeşini bilemiyorum. Daha fazla patlamadan sonra Millie, en iyi yaptığı şeyi, yani oturarak ellerini kafasına koyup bağırma/ağlama hareketini yapıyor. Teaser’da da vardı, burada da var. Millie o yüzden gelmiş galiba. Aynı hareketi 80 kere yapmak için.

Ardından  yıkılmış bir şehir görüyoruz ki fragmanın ”IMAX İzle” diye bağırdığı kısım burası. IMAX’te daha fazla sesin dışında o sahneyi gerçekten çok beğendim. Arkada hortumlar, uçan yaratıklar, mermiler derken çok büyük bir savaş bizi bekliyor gibi, ve o savaşın verilme şekline bayıldım. Karanlık hava Godzilla’ya yakışıyor bence. Ardından Millie de o kadına babası gibi kızıyor ve birkaç anlamsız sahneden sonra jetler görüyoruz, derken Godzilla parçalıyor ki o ablanın planının yanlış gitmiş olabileceği aklımıza geliyor. Godzilla’yı bir şekilde kontrol altında tutuyor ve Godzilla bundan sıkılmış olabilir. Üç başlı ejderha yaratığını gördükten hemen sonra Tywin Lannister’ın ”Kralımız Çok Yaşa” demesi hiç tesadüf değil. Bilmeyenler için o oyuncu Game of Thrones dizisinde Tywin Lannister’ı oynuyor ve o dizideki Targaryen hanedanının arması üç başlı ejderha. Game of Thrones 8. sezon spoiler’ı yemiş olabilir miyiz? Kral, Targaryen hanesi olabilir mi?

 

Birkaç sahneden sonra Godzilla’nın kükremesiyle fragman bitiyor. Fragmanı çok sevdim ama şimdi aklımda olan tek şey Game of Thrones. Acaba, gerçekten spoiler yemiş olabilir miyiz? Gerçekten Targaryen hanedanı mı kazanacak? Bunların hepsinin cevabını almak için tabii ki diziyi bekleyeceğiz ama Godzilla da güzeldi yani. Hala kafam o konuda.

SDCC 2018 ile ilgili tüm haberler için şuraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları