SDCC 2018 Özel: Shazam İlk Fragman İncelemesi

Öncelikle Aquaman fragman incelemesi saat geç olduğu için yarın sabah gelecek. Yani, üzgünüm. Ama, Shazam fragmanından konuşabiliriz. DC’nin korkunç Batman v Superman ve Suicide Squad faciasından sonra Wonder Woman kötünün iyisi olsa da hala iyi bir film değildi bence. Bir kere Wonder Woman’ın CGI dediğimiz bilgisayarla yapılan efektleri bozuktu. Sinemada izlediyseniz karakterler havada takla atarken falan bir gariplik hissetmişsinizdir. Tabi hatırlıyor musunuz onu bilmiyorum ama. Justice League de çok facia olmadı ama arada kaldı. Fakat açık konuşayım, Aquaman fragmanı harikaydı, ve Shazam fragmanı da harika gözüküyor. Daha fazla uzatmadan başlayalım.(Türkçe altyazılı fragman WarnerBrosTurkey kanalında var. Ama nedense video 3 farklı yöntem denememe rağmen yazıda gözükmüyor. Diğer videolarda bir sorun olmadığını da düşünürsek maalesef kanalla ilgili bir sorun bu. Ama eğer türkçe izlemek isterseniz internete warnerbrosturkey yazarak Youtube kanallarına ulaşabilirsiniz.)

Hemen araya sıkıştırmak istiyorum yoksa çatlarım ama fazla konuşmayacağım. Filmin ismi Türkiye’de Shazam! 6 Güç. Shazam! yetmemiş, 6 Güç de eklemişler. Neyse bir şey demek istemiyorum. Başlangıcı Billy Batson ile yapıyoruz. Kendisinin ailesine belli ki bir şey olmuş. Bu yüzden Koruyucu Aileler’de kalıyor. Ama filmin başından anladığımız kadarıyla Koruyucu Aile de istemiyor. Ve sürekli kaçmış. Fakat ilginç bir şekilde bir aile onu istemiş, ve Billy de belli ki kabul ediyor. Ardından logolarımız var.

Billy eve geliyor ve en önemli yan karakterimiz ile tanışıyoruz. Adı Freddy Freeman. Ve belli ki süper kahraman fanı. Arkasında Süperman oyuncağı var. Ayrıca maşallah Game of Thrones da biliyor kendisi. Ardından okullarını görüyoruz. Devamında Batarang oyuncağının yanında bir de kitap görüyoruz ki kitabın üzerinde Super-Hero falan yazıyor yani gene süper kahramanlarla ilgili. Maalesef kitabın ismi tam okunmuyor. Ardından çekmece açılıyor ve Superman’in ana sayfada olduğu gazeteler falan görüyoruz. Gazete şirketinin ismini fark ettiniz mi?

Uçma esprisi geliyor ki aslında espriler genel olarak komik. Film de zaten daha çok Thor: Ragnarok kıvamında. Komiklik üzerine gitmişler. Sonra zorbalar birini dövüyor. Sanırım Freddy o. Ardından da Billy, garip bir şekilde onları dövüyor. Hem de baya hoş bir biçimde. Billy kaçmayı başarıyor ve bir trenin içine giriyor. Ve asıl olay o zaman başlıyor. Tren sarsılıyor, garip şeyler oluyor ve biri, Billy ile konuşuyor. Söylediğine göre yeni savaşçısı Billy.

 

Kapılar açılıyor ve kendimizi farklı bir yerde buluyoruz. Bir tapınak gibi. Tam Tomb Raider işleri aslında. Filmindeki o mezara da benziyor. Bir amca geliyor ve kendini Shazam olarak tanıtıyor. Kendisinin yüzünü görmüyoruz ama oyuncusunu This is Us ve Luke Cage’den tanıyabilirsiniz. Ron Cephas Jones. Billy, Shazam diyor ve Zachary Levi ortaya çıkıyor. Kostüm biraz garip ve komik ama önündeki logo ve bileklikler hoş duruyor. Renk paleti de gene hoş. Billy, Freddy’nin evine gidiyor ve Freddy’den yardım istiyor. Freddy, Shazam’a dokunuyor ve nedense elektrik alıyor ama ona hiçbir şey olmuyor. Sanırım filmde bir açıklaması olacak. Birazcık daha espriden sonra fragmanın bence en güzel sahneleri geliyor. Süper güç bulma.

Önce vurduğunu kırıyor mu ona bakıyorlar. Ki inanılmaz dansından sonra yapabildiğini öğreniyoruz. Ardından uçmayı deniyorlar ki oradan kaykay gibi yukarı uçup yere düşmesine bayıldım. Bir araba yere düşüyor ve bir başka espri. O adama acıdım. Önemli biri olabilir. Telefona da kesin ihtiyacı vardı. Ardından bir kötü adam görüyoruz ve esprilerin Shazam’i kurtarmayacağını film de anlamış gözüküyor. Billy’nin inanılmaz dönüşümünü görüyoruz ki tebrikler, gerçekten çok hoş olmuş. Hemen sonrasında kurşungeçirmez olduğunu görüyoruz ve hemen surat ifadesini değiştirmesi harika olmuş. Zachary Levi, yetişkin bedenindeki bir çocuk ruhu olayını güzel oynamış. İnandırıcı geliyor. Devamında bir şey yok. Bir espri daha ve logosu.

 

Ama beğendim. DC kendini toparlıyor gibi, ve bu çok hoş. Biraz geç oldu ama olsun. Hem Aquaman, hem de Shazam, baya iyi olacak gibiler. Aralarında 5 ay olması biraz kötü olsa da Star Wars gibi bir durum değil. İsimleri farklı sonuçta. DC eğer ki 2019’daki Joker ve Wonder Woman 1984’ü de iyi kullanırsa, Avengers 4 çıkış yapacak olmasına rağmen hem maddi, hem de puan açısından güzel bir başarı sağlayabilir. Captain Marvel ile Avengers 4 arasında Shazam kaynar mı konusunu ise, açıkçası bilemedim. Benim için kaynayacak gibi gözükmüyor, gördüğümü çok beğendim. Ama önceliğim değil. Bunu da zaman gösterecek.

SDCC 2018 ile ilgili tüm haberler için şuraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları