Sinemia Nedir, Nasıl Kullanılır, Alınmalı Mıdır?

Haftanın ilk Özel Yazı’sı ile karşınızdayım. Konumuz Sinemia. Son zamanlarda belki reklam olarak karşınıza çıkmış olabilir. Ben de kendisiyle reklam yoluyla tanıştım ve hoşuma gitti. Bu yüzden gidip çift kişilik paketlerinden aldım ve size de deneyimlerimden bahsetmek istedim. (Ayrıca bu yazı, Sinemia’nın sistemini genel olarak bilen, ama almak konusunda sorun yaşayan, alsam neyi nasıl yapmalıyım, ne yapabilirim diyenler içindir. Yani Sinemia’nın genel olarak ne olduğunu bilmiyorsanız, yazıda da pek açıklamadım. Evet bu kısmı sonradan ekledim.)

Öncelikle paket seçiminizi yapıp sipariş ettikten sonra bana 2 gün içinde geldi. Ki bu kadar erken gelmesini hiç beklemiyordum. Neyse geldi, ben zaten önceden mobil uygulamayı indirmiştim. Ve bu arada evet, Sinemia için telefonunuzda uygulamanın olması bildiğim kadarıyla şart. Uygulamayı açtım, ve kullanamadım çünkü film yoktu. Evet, Star Wars’a bilet aldığımızdan sonra gelmişti ve o yüzden geçen haftaya kadar bekledim. Geçen hafta konuşuyorduk bu hafta sonu Jumanji’ye gidelim diye. Ben de 3 film hakkımız var ayda, boşa gitmesin diye gidip Ferdinand’ı izleyeyim dedim.

Jumanji daha belli değilken Ferdinand için ön bilet aldık. Evet, Sinemia’da ön bilet de çalışıyor. Biletimi aldım, hiç sorun da yaşamadım. Mobil uygulamadan kartı aktif ettim ve sonrada girip Cinemaximum’un sitesinden bileti aldım. Burada da kredi kartı kullanır gibi kullanıyorsunuz Sinemia kartını. Oldukça kolay. Ama işler bu noktadan sonra garip olmaya başladı. Öncelikle Jumanji’ye daha önce gidecektik ve ona da ön bilet alalım dedik ama aynı anda bir tane ön biletiniz olabilir dedi. Ki açıkçası bu saçmalık. Bir diğer problem ise bu kart ayda 3 sinema hakkı verse de IMAX teknolojisine sadece 1 kere gidebiliyorsunuz.

Ki sinema gündemi karışacak gibi duruyor. 3 hafta üst üste IMAX’te gidilebilecek güzel filmler var. İşte bu noktada Sinemia beni biraz kaybetti. Daha IMAX’i deneyimleyemedim. En yakın ya Coco’da, ya da Maze Runner: Death Cure’da deneyebileceğim. Ki onlara da 2 hafta falan var ama eğer IMAX söylendiği kadar iyi bir teknoloji ise üzgünüm Sinemia ama bir potansiyel müşterini kaybettin.

Daha fazla uzatmak istemiyorum. Bol bol konuştum. Bol bol övdüm ama sonda da baya giydirdim. Kullanımı rahat, Canlı Destek de iyi çalışıyor, ama IMAX olayı olsun, Ön Bilet sıkıntıları olsun, bunlar çözülmeli. Ama şimdilik, aldığım paket bitince bir daha kullanmam gibi geliyor.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları