Slender Man ve Halloween(1978) İncelemesi – Biri Klasiklerden, Öbürü Bilinmeyenlerden

Bu yazıda size korku filmi kombosu yapmak istedim ve yeni Slender Man ile ilk Halloween’in incelemesini yapmak istedim. Birini dün, birini bugün izledim ve açık konuşayım, aralarındaki fark çok büyük, ve çok net.

Ä°lgili resim

Slender Man

Öncelikle Slender Man’den başlayalım. Film aşırı kötü. Çünkü öncelikle film size karakterlerini anlatmıyor. 10. dakikada olaya giriyor, 15. dakikada gruptan biri kayboluyor ve onu önemsemeniz bekleniyor. Karakterlerle empati kuramıyorsunuz çünkü film sürekli sizi bir duygu içerisine sokmaya çalışıyor. Bir anda romantikleşiyor, bir anda korkunçlaşıyor, bir anda duygusallaşıyor. Fakat hep kendisi yapıyor. Siz bunlardan hiçbirini hissetmiyorsunuz.

Halka’dan çakma bir senaryo, çok popüler olan ama sadece film boyunca 5 dakika anca görünen bir kötü karakter, bu kötü karakterin aşırı kötü animasyonları, hatta bir ara Doktor Ahtapot’a dönüşüyor kendisi, ve son olarak adlarını izlediğiniz günün ertesi unutacağınız silik karakterler. Film hiçbir şeyi iyi yapamıyor, ve sonucunda büyük bir çöp oluyor. Senenin en kötü filmlerinden biri. Hatta Venom’dan daha kötü. Ki Venom harbiden kötü bir film.

Puan: 2/10

halloween 1978 ile ilgili görsel sonucu

Halloween(1978)

İlk Halloween filmi. Öncelikle bu filmin uzunluğu Slender Man ile neredeyse aynı. Birkaç dakika farkları var. Ve film Slender Man’in yapamadığı her şeyi yapıyor. Film hızlı başlasa da ağır ilerliyor. Fakat bu ağırlık beni sıkmadı. Aslında burada Venom ile de bir karşılaştırma yapabilirim. Venom’un da hızlı bir başlangıcı vardı fakat sonra ağır bir gelişme kısmına giriyordu. Ve burayı çok kötü halletmişlerdi. Halloween ise bunu mükemmel halletmiş. Yavaş yavaş size karakterleri tanıtırken aynı zamanda katili de gösteriyor, onun ne kadar sapık ve psikolojisi bozuk bir insan olduğunu görüyorsunuz. Ana karakteri sürekli takip ediyor ve bu da sizi karakter gibi rahatsız ediyor.

Gece oldu mu işler zaten tamamen değişiyor. Özellikle son yarım saatinde aksiyon ve öldürme fırtınası yaşatan film sonunu da aşırı iyi bir şekilde halletmiş. Korku filmlerinde çoğu zaman ölecek karakterin ölmeye gittiğini fark edebilirsiniz. Kaçmaya çalışmıyordur. Öleceği sahnede çok koşmaz ki hemen katil onu tutup öldürebilsin. Fakat bu film öyle değil. Ölen karakterler bile ellerinden geleni yapıp, kurtulmaya çalışıyorlar. Zaten Micheal ve ana karakterimiz arasında gerçekleşen son kovalamaca filmin kesinlikle doruk noktası. Slender Man’in aksine zamanındaki orjinal senaryosu, popüler olmayan ama bu filmdeki hareketleriyle aşırı popülerleşen bir katil, katilin iyi yazılmış karakteri, ve en azından ana karakterin ismini unutamayacağınız bir karakter listesi. Halloween’in neden bu kadar sevildiğini anladım, ve ben de bir o kadar sevdim.

Puan: 8/10

 

Tabii ki Halloween’in incelemesinin gelmesi rastgele bir şey değil. Yeni Halloween haftaya Cuma vizyona giriyor ve bir aksilik olmazsa gitmeyi planlıyorum. Gittikten sonra tabii ki onun incelemesi de gelecek. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları