The First Purge(İlk Arınma Gecesi) İncelemesi – 2018’in En Kötü Korku Filmi?

Arkadaşlarımla bir sinemaya gitmeye karar verdik. Ve Meg gibi, Mission Impossible gibi güzel seçeneklerimiz varken dediler ki Arınma Gecesi. Peki dedim, gittik, ne oldu? Beğenmedim.

the first purge ile ilgili görsel sonucu

The First Purge’ün sorunu şu aslında. Ben film hakkında bilgi sahibi olmak için öncekilerden birini izlemek istedim. Gideceğimiz günden önceki gün. Ve hazır Netflix’te de varken Seçim Yılı’nı izledim. Film fena değildi. Eğlenceliydi. Sonra bunu izledim. Ve hep şunu düşündüm. Aynısı. Ayrıca First demiş ama, önceki film ile aynı gidiyor. Arınma Gecesi’ne yakın günlerde başlıyor, bize karakterleri gösteriyor. Sonra Gece başlıyor ve hayatta kalmaya çalışıyorlar. Bir süre sonra çete savaşları falan oluyor, işin içine başka şeyler giriyor falan.

Ama sonra hatırlıyorum. Aynısı öncekinde de oluyor. Direk aynısı. Yani bu hikayeye giren çete savaşları vs. öncekinde de var. İnanamadım ya, aynısını yapmışlar resmen. Karakterler desen zaten bağ kuramıyorsun 10 dk gösterip direk geceyi başlatıyor çünkü. Aksiyon desen zaten düşük bütçeli, aksiyon falan yok. İnsanların bu filme vahşet yüzünden gittiklerini düşünürsek İlk olduğu için o kadar vahşet yok. O yok bu yok niye izleyeyim o zaman ben bu filmi?

 

Cevap da yok. Gereksiz, anlamsız. Ben Seçim Yılı’nı izledim. Buna hiç para falan vermeden direk gidip onu izleyin, emin olun daha çok eğlenirsiniz. Karakterler daha sevilebilir, aksiyondur, vahşettir bunlar güzel. Hele daha önce bir Purge filmi izlediyseniz zaten başka izlemeyin. En sevileni bulup onu izleyin, hepsini izlemiş oluyorsunuz zaten. Beğenmedim, bu yıl izlediğim en kötü filmlerden biri. Gitmeyin.

Puan: 4/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları