The Meg Spoilersız İnceleme – Warner Bros’un En İyi Gişe Açılışı Yapan Filmi

Meg filmini 4DX’te deneyimledim. 4DX nedir, ne işe yarar, nerelerde vardır gibi sorular için sizi şu yazıya alalım. Çünkü bu yazı 4DX hakkında herhangi bir yorum içermeyecektir. Tamamen filmin incelemesi. Bunu söyledikten sonra başlama zamanı geldi.

the meg ile ilgili görsel sonucu

Hikayemiz Megalodon olarak bilinen ama nesli tükendiği sanılan bir köpek balığının çeşitli olaylar sonucunda tekrar ortaya çıkmasıyla başlıyor. Jason Statham’ın karakteri ve arkadaşları da bu köpek balığını durdurmaya çalışıyorlar. Film tahmin edebileceğiniz gibi hikaye ve karakterler bakımından iyi değil. Ama önemsedim mi derseniz? Hayır. Çünkü bu filmin ne olacağı zaten belli. Her yaz en az 1 tane çıkan köpek balığı filmlerinden bir başkası olacak. Ve ya kötü, ya da ortalama bir deneyim sunacak patlamış mısırla güzel giden bir film olacak. Bu iki nokta zaten herkesin kafasında vardır diye tahmin ediyorum.

Ve dürüst olmam gerekirse film o noktalara tamamen uyuyor. Patlamış mısır ile iyi giden, şaşırtıcı bir şekilde ortalamanın üstünde bir köpek balığı filmi. Bu tarz filmlerin en önemli noktaları aksiyonu ve gerilimidir. İşte film o konuda ne olacağını bence çok bilememiş. Filmde korkmadım veya gerilmedim. Ama film bazı yerlerde sanki sizden o duyguları hissetmenizi istiyormuş gibi davranıyor. 2 dakika sonra ise Jason Statham ve köpek balığı birbirine girerek saçma sapan olmasına rağmen eğlenceli bir aksiyon sahnesi yaşatıyor. Garip.

the meg bingbing li ile ilgili görsel sonucu

Ama aslında bu filmi ortalama üstü yapan şeylerden biri de o. Film de ne olmak istediğini bilmiyor. O yüzden bazen komik, bazen bol aksiyonlu, bazen korkutucu olmaya çalışan bir film var karşımızda. Jason Statham’ın aksiyon filmlerindeki yeteneğini de burada tartışacak değiliz, adam filmi tek başına zaten taşımış. Ama burada bir karakter daha gözümüze çarpıyor. O da Bingbing Li. Kendisi filmin ikinci ana karakteri diyebiliriz ve Jason Statham’ın karakteriyle de hafif bir aşk yaşıyor. Ama bence o kendisi o kadar iyi oynamış ki Jason Statham’ın yanında hiç sırıtmamış. Hem aksiyon sahnelerinde, hem de temposu düşük sahnelerde oyuncu çok iyi bir iş çıkarmış.

Meg kötü bir film değil kısaca. Ortalamanın üstünde bir film. Ama çok bir şey de beklememek lazım. Eğer 2 saatlik bir eğlence arıyorsanız, yanınıza bol bol patlamış mısır alıp Meg’i deneyimleyebilirsiniz. Gelelim hangi teknolojide deneyim etmemiz gerek? Ben 4DX’te denedim ve söyleyebilirim ki film o salonlar için tasarlanmış. AMA, bakın burada kocaman bir ama var, 4DX’te film 3D olduğu için ve en azından benim gittiğim salondaki perde de küçük olduğu için düzgün bir 4DX salonunda gidin. Tabii şunu da kendinize sorun. Ortalama üstü eğlencelik bir filme ne kadar para verebilirim.

Kişi başı 40 TL sizin için sorun değilse 4DX’e koşun. Sizi bekliyor. Ama bence film için 10-15 TL arasında verebilecekken 40 TL vermeyin. Çünkü o fiyatı hak edecek kadar iyi bir film değil. IMAX’te de tavsiye etmiyorum. Normal bir sinemada, mümkünse 2D izlemek en iyisi. 3D zorunluysa da, yapacak bir şey yok. Çok rahatsız etmiyor en azından.

Puan: 6.5/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları