Düşüncelerim: Transformers: Age of Extinction – Shia LaBeouf Nerede?

Transformers 5 çıktı sen neredesin diyebilirsiniz ama sakin olun. Çünkü ben bu filmi sinemada izledim. Age of Extinction’dan bahsediyorum. Sadece The Last Knight’a gitmeden önce bu filmi tekrar izleyip hatırlamak istedim. Ayrıca bu filmden bahsettikten sonra The Last Knight hakkındaki beklentilerimi de söyleyeceğim ve üzgünüm ama yarın filmi izleyene kadar hiçbir yoruma bakmayacağım. Neyse, Age of Extinction’a geçelim.

İlk iki filmi çok beğenmesem de Dark of the Moon’u çok seviyorum.(Aksiyon filmi olarak) O film sayesinde artık büyük binaların yıkılması hatta birbirlerine çarpması fikrine çok alıştım. O fikri çok seviyorum. Hele o solucan gibi şeye bayılıyordum. Ve elbette Age of Extinction’dan beklentim çok büyüktü.(Kısaca 4 diyeceğim artık) Taa ki fragmanlarda oyuncunun değiştiğini görene kadar. Baya hayal kırıklığına uğramıştım fakat aksiyon sahneleri çok güzel gözüküyordu. Bu yüzden biraz sevinmiştim ve filmi bekliyordum.

Hikaye olarak 3. filmdeki olayların ardından autobotlar kendilerini gizliyor, çünkü devlet autobotları avlıyor. KSI isimli bir şirket de Megatron’un kafasını kullanarak Transformer’lar yaratmış. Film bu savaşı anlatıyor.  Ana karakterimiz Cade bir mucit. Optimus’u buluyor. Onu incelerken Transformer olduğunu fark ediyor. Böylece o, kızı, bir arkadaşı ve kızının erkek arkadaşı savaşa katılıyor. Hikaye bakımından ortalama. Diyaloglar bakımından rezalet. Oyuncular ise fena değil.

Aksiyon sahneleri ise beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. 3. filmdeki aşırı abartılı ve içinde insanları bulunduran aksiyon sahneleri bu filmde yerini Transformer’ları bulunduran klasik aksiyon sahnelerine dönmüş. Açıkçası ben 3. filmdeki aksiyon sahnelerini daha çok seviyorum. Ayrıca onlar gerçekten çok abartıydı. Bir de Dinazorlardan bahsedeyim. Maalesef beni hiç etkilemediler çünkü kendilerini zaten doğru düzgün görmüyoruz.

Yani genel olarak beğenmedim. Daha doğrusu beğenmedim değil de, 3. filmden kötü. 1 ve 2 kalitesinde benim için. Ama zaman geçirilir mi? Evet. Şimdi biraz The Last Knight’dan bahsedelim. Filmden bir şey bekliyorum çünkü fragmanlardaki aksiyon sahneleri tam benim istediğim gibi aşırı abartı. Koskoca gezegen geliyor daha ne olsun. Fakat içimdeki korku 4. film gibi aksiyon sahnelerinin daha çok Transformer’lar üzerine olacağı. Lütfen oradan oraya yuvarlanan insanlar görelim, lütfen.

Onun dışında kılıçlar harika, Optimus ile Bumblebee kapışıyor. O da harika. Ve… Bir saniye. Filmde 1,2 ve 3’te de oynayan Josh Duhamel oynuyor. Şu asker olan. Ayrıca sanırım Anthony Hopkins’in karakteri Sam’in ailesinin klasik laflarından birini söylüyor. Tam hatırlamıyorum. Yoksa 6. filmde Shia LaBeouf geri mi dönüyor?(Lütfen dönsün. Evet Cade karakterini sevmiyorum.)

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları