Ufak Tefek Eklemeler – Venom Nasıl Çok Daha İyi Olabilirdi?

Evet bugün gene yabancılardan çaldığım bir konsept ile karşınızdayım. Fakat öncekinin aksine bunu gerçekten çok, çok, çok az kişi yapıyor. Ayrıca listeleme olayına göre bu benim iyi yaptığım şeye daha çok uyuyor. Neden bahsediyorsun sen diyebilirsiniz. Şimdi ben yazmayı çok seven bir insanım, anlayabileceğiniz gibi. Hikaye yazmayı falan da çok seviyorum. Şu ana kadar 20’den fazla hikaye yazdım öyle söyleyebilirim. Tabii ki yayınlamadım ama bilgim var. Bu yeni serimizde de film ve oyun hikayelerini düzelteceğiz. Küçük küçük eklemelerle beğenmediğimiz yanları çok daha iyi hale getireceğiz. Bu iyi bir film/oyun için de olabilir, Venom gibi kötü bir film/oyun için de olabilir.

Düzeltmelere başlamadan önce her seferinde birkaç noktayı değiştirmem gerekecek. Mesela düzeltmeye başlamadan önce yaptığım iki değişiklikten bahsediyorum. Bu değişiklikler aslında direk zamanın kendisi ile oynamak oluyor fakat göreceksiniz, hiçbiri yapılamayacak şeyler değil. Üç tane değiştirdiğim şey var.

  1. Spider-Man Into the Spider Verse ve Venom’un vizyon tarihleri değişecek. Yani Spider Man Into the Spider Verse, 5 Ekim’de vizyona girecek, Venom ise 14 Aralık’ta. Niye bu değişikliği yaptığımı ise ikinci maddede anlayacaksınız.
  2. Değiştireceğim ikinci şey evren. Venom ve Spider Man Into the Spider Verse aynı evrende geçecek. Into the Spider Verse’te herhangi bir değişiklik yapmıyorum bakın. Film, yazılardan sonraki sahne, hepsi aynı. Sadece vizyon tarihini öne aldım ve Venom ile aynı evrende yaptım. (Bu arada Venom ile ilgili spoilerlar var yazıda. Fakat zaten DVD’si falan çıktı. iTunes’da da var sanırım. Gerçi Türkiye versiyonlarını hiç bilmiyorum. Ama izlemek isterseniz izleyebileceğiniz yerler var yani, onu demek istiyorum.)
  3. Son yaptığım değişiklik ise filmin New York’ta geçiyor olması. Neden olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.
venom ile ilgili görsel sonucu

Şimdi değişiklikleri yaptığımıza göre başlayalım. Bir kere filmin giriş sahnesi ile ilgili bir sorunum yok. Simbiyotun Dünya’ya inişi falan kabul edilebilir. Fakat oradaki abla var ya, işte ben onu silmek istiyorum. Öyle bir abla olmasın. Hiç o uzun uzun simbiyotun dolaşmasını göstermelerini istemiyorum, çünkü sevmedim. Ayrıca evet bu, filmde Riot’ın olmadığı anlamına geliyor.

Bence Riot çok kötü işlenmişti ve son dövüşleri de aşırı kötüydü. Carlton Drake için başka bir planım var. Bu noktadan itibaren filme hiçbir şekilde müdahale etmiyorum. Taa ki Venom’un polislerle dövüştüğü sahne gelene kadar. Motordaki kovalamaca, evdeki küçük dövüş falan iyi hoştu ama bu polislerle dövüş sahnesi biraz gereksizdi bence. Her yerde sis vardı ve zaten neredeyse hiçbir şey gözükmüyordu. Onun yerine bu sahneye tanıdık birini eklemek istiyorum. Spider-Man. Ama Peter Parker değil. Miles Morales.

into the spider verse ile ilgili görsel sonucu

Kime oynatırlar bilmiyorum ama siyahi, genç bir aktör bulmak Sony gibi koskoca firma için zor değildir diye düşünüyorum. Spider-Man’in eklenmesi sayesinde hem Into the Spider Verse filmi ile bağlantılı olacak, hem de çoğumuzun üzüldüğü Spider-Man’in filmde olmama eksikliğini de giderecek. Burada Miles ve Venom’un kapışmasını istiyorum. Sonucunda da Miles kaybetmeli bence. Venom ”Seni bir daha görmeyeyim pijamalı çocuk” diyerek Civil War’a bir gönderme yapabilir mesela. Ardından Anne gelir, hastaneye giderler vs.

Simbiyot, Eddie’den çıkar ve Eddie yakalanır. Bir diğer önemli kısım Riot’ı ilk gördüğümüz kısım. Riot’ı çıkardığımı söyledim. Bu sahnede de doğal olarak Riot’ı görmüyoruz. Peki ne göreceğiz? Burada belki bir işkence sahnesi görebiliriz. Ya da Carlton, Life Foundation’daki diğer insanlara çektirdiği işkenceleri gösterebilir. Filmin +18 falan olduğu yok. Gene +13 kalacak. Yumruk falan atarlar, elektrik verirler. O tarz daha hafif şeyler.

venom carlton and eddie ile ilgili görsel sonucu

Ardından geliyoruz She Venom kısmına. Burada simbiyot Eddie’ye geçtikten sonra Anne’i hikayeden çıkarıyorum. Bir daha gözükmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta artık son savaş olmayacak. Burada Carlton bir helikopter çağırıp şehri terk etmeyi düşünebilir. Ayrıca hikayede New York’ta geçtiğinden Life Foundation kocaman bir tesis değil de bir bina olabilir. Tepesinde de helikopter alanı vardır. Tabii böyle olduğundan ormanlıkta yapılan şu kovalamaca sahnesi gidiyor. Ama gidebilir, onun yerine çok daha aksiyonlu bir sahne geliyor birazdan.

Carlton helikopter beklemek için tepeye çıkar. Bu sırada Venom peşindedir. Onu öldürecektir. Burada tekrar Spider-Man gelir. Bir kapışma daha yaşarlar. Bu sırada bir yerde Venom’un Miles’ı içine çekmesini istiyorum. Böylece herkesin merak ettiği örümcek logosu göğsünde belirebilir, ve Venom örümcek güçlerine kavuşabilir. Ardından Miles’ı kenara fırlatır. ”Bir daha seni görürsem ölürsün.” tarzı bir şey söyleyip onu binadan atabilir. Ardından Carlton’a döner ve onu yer. Venom’u gecenin karanlığında ağ atarak binaların arasında dolaşırken görürüz. Ve sondaki mağaza sahnesi ile biter.

Yazılardan sonraki ilk sahne aynen kalabilir. İkinci sahnede belki Miles ile ilgili bir şey göstermeyi tercih ederler. Belki bir önlem falan alır. Ya da Morbius filmi ile ilgili bir şey gösterebilirler. Ya da en sona hiçbir sahne konmayabilir. Şimdi soruyorum. Sizce bu versiyon mu yoksa orijinal versiyon mu daha iyi? Ayrıca siz nasıl değişimler yapmak isterdiniz?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları