Upgrade Film İncelemesi

Upgrade aslında klasik bir film gibi gözüküyor. Sonuna kadar da öyle gidiyor zaten. Ama şu sonu güzel ve düşündürücü olan filmler var ya, Upgrade de onlardan. Peki sonu filmi kurtarıyor mu? İzlemeye değer mi? Gelin konuşalım.

Hikayemiz felç geçiren bir adamın beynine STEM adlı bir çipin takılmasıyla başlıyor. Kendisine felç geçirten adamlar aynı zamanda karakterimizin karısını da öldürüyor. STEM takıldıktan sonra bir anda yürümeye başlayan karakterimiz, ilerledikçe STEM’in sadece onu yürütmediğini, aynı zamanda eğer vücudunun kontrolünü tamamen ele geçirmesine izin verirse onu bir dövüşçü yapabildiğini de fark ediyor. Bunu öğrendikten sonra da tahmin edersiniz ki STEM ile birlikte karısını öldürenlerden intikam almaya gidiyor. Dövüşlerde kontrolü STEM’e bırakarak da intikamını almaya başlıyor.

Dediğim gibi hikaye çok klasik. Sonu hariç. Oyunculuklar vs. yerinde. Ana karakterimizi oynayan Logan Marshall Green oldukça iyi bir performans sergilemiş. Karısını öldürenleri arayan polis memuru olarak Betty Gabriel da aynı oranda başarılı bir performans sergilemiş. Diğer oyuncular da sırıtmamış. Filmin genel tonu karanlık. Ve bu tonu açıkçası ben sevdim. Kesinlikle çocuklar için uygun değil. Cinsellik olmasa da vahşet açısından biraz vahşet içerdiğini söylemek lazım. +18 mi, ona izleyerek kendiniz karar verebilirsiniz. Ama vahşetin biraz da olsun bulunduğunu bilerek izleyin.

 

Filmin benim için 2 büyük sorunu vardı. İlki temposu, ikincisi ise dünyası. Filmin dünyası kesinlikle ilgi çekici değil. Zaten aslında film de size dünyasını anlatmaya hiç çalışmıyor. Ama karanlık bir film olduğu için aslında güzel materyaller çıkabilirdi. Evet bölgenin pis bir bölge olduğunu anlıyorsunuz ama hangi alanlarda, ne kadar pis bunu anlamıyorsunuz. Ayrıca film karakterimizin karısından neredeyse hiç bahsetmiyor, öldürüldüğünde ise, hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Karakterin annesi ile olan ilişkileri güzel işlenmiş, ama neden karısıyla olan ilişkileri işlenememiş onu çözemedim. İkinci sorun ise tempo. Film yavaş bir film. Ama fragmandan bunu çözemiyorsunuz. Fragman yavaş başlıyor ama bir anda yumruklar tekmeler vs. karşınıza çıkıyor ve fragman bitene kadar öyle devam ediyor.

Eğer fragmanı izleyip filmi izlediyseniz siz de benim gibi hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Aksiyon ortalama, ve içinde çok fazla aksiyon da barındırmıyor. Gelelim artık sonuca. Film izlenebilecek bir film. Ama filmin ortalarını geçtikten sonra sıkılmaya başlayacaksınız. Eğer sıkılmanıza rağmen izlemeye devam ederseniz, ödüllendirileceksiniz. Ama izlemezseniz, çok bir şey kaybetmezsiniz.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları