2018’de Çıkacak Oyunlar, Filmler ve Diziler

Öncelikle, bu yazıda Amerika çıkışlarını baz aldım. Çıkış tarihleri arasında farklılıklar olabilir. Ve elbette çıkış tarihi bilinmeyen oyunlar da var.(Filmlerin biliniyor genel olarak) Hiç uzatmadan başlamak istiyorum çünkü çok fazla şey var.(Ayrıca Last of Us Part 2 gibi 2018’de çıkıp çıkmayacağı bilinmeyen oyunları almadım. Garanti olanlar var sadece.)

1-)The Inpatient(23 Ocak 2018)(Oyun): Oyun bir PSVR oyunu. PSVR’ın olmamasına rağmen neden bu oyunu merak ediyorsun diyebilirsiniz. Çünkü oyunu yapan Supermassive Games, Until Dawn’ı yapan bir firma. Ve ne yaptıklarını merak ediyorum. Oyun hakkında çok bilgim yok. Ne anlatıyor, nasıl oynanıyor falan bilmiyorum. Ama insanların ne düşüneceğini, beğenip beğenmeyeceklerini merak ediyorum.

2-)Monster Hunter: World(26 Ocak 2018)(Oyun): Oyun 26 Ocak’ta PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. PC çıkışı şimdilik belli değil. Bunu söyledikten hemen sonra geçeyim neden beklediğime. Betası fena değildi. Azıcık da olsa eğlenceli olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca Monster Hunter o kadar çok konuşuluyor ve klasik oyunlardan kabul ediliyor ki bir oyun sever olarak oynamam gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca sevdiğim bir tür. Mesela bir Strateji klasiği benim ilgimi çekmiyor ve kendi oyun tarzımda yer etmediği için klasik olup olmaması pek de umurumda olmuyor. Ama bunu bir oynayayım diyorum.

3-)Maze Runner: The Death Cure(26 Ocak 2018)(Film): İlk iki filmini oldukça sevdiğim Maze Runner serisi 3. filmi ile geri dönüyor. Ve sanırım izlediğim ilk IMAX film olacak. Bulunduğum şehre IMAX yeni geldi ve Star Wars’a ben normal 3D için bilet almıştım bile. O yüzden de Maze Runner’a kaldı IMAX deneyimi. Elbette ki gittiğimde deneyimlerimden bahsedeceğim. Neyse filme dönersem serinin son filmi olacak olmasıyla ilgimi oldukça çekiyor. Umarım güzel bir şekilde sona hikayeyi bitirirler.

4-)Shadow of the Colossus Remake(6 Şubat 2018)(Oyun): Shadow of the Colossus’u oynamadım. Ama baya beğenilen ve gene klasik olarak görülen bir oyun olduğunu biliyorum. Bu Remake de benim denemem için oldukça güzel bir fırsat açıkçası. Tabii emülatörle de oynayabilirim ama ona bakarız. Oyunu çok merak etmesem de benim gibi oynayamayanlar için güzel bir fırsat olduğuna eminim.

5-)Dynasty Warriors 9(15 Şubat 2018)(Oyun): Dynasty Warriors Gundam’ı oynayıp oldukça sevmiştim fakat sonra bu oyunlara devam etmedim. Hyrule Warriors’ı oldukça sevdim. Baya güzel gözüküyor, oynamak isterdim. Belki gene emülatörle oynarım. Şimdi de Dynasty Warriors 9 çıkıyormuş. Çok beklediğimi söyleyemem çünkü ana Dynasty Warriors serisi benim pek ilgimi çeken bir temaya sahip değil. Belki bakarım. Ama çok zannetmiyorum.

6-)Kingdom Come: Deliverance(15 Şubat 2018)(Oyun): Bu oyun hakkında çok bilgim yok gene. Bir orta çağ RPG’si olduğunu biliyorum. Ama Withcer gibi bir şey mi, yoksa Mount and Blade gibi mi bilmiyorum. Çok uzun süredir yapıldığını ve çok bekleyeni olduğunu biliyorum. Bu yazıyı yazdıktan sonra bakacağım oyuna. Hadi bir de not düşeyim. Umarım Withcer gibi bir şey çıkar.

7-)Black Panther(16 Şubat 2018)(Film): Bir Marvel filmi daha. Hem de Avengers: Infinity War’dan önceki son marvel filmi. Herhalde son Infinity Stone’u da burada göreceğiz. Çok bir şey beklemiyorum. Tek isteğim var, o da son filmler gibi sadece komedi üzerine olmasın. Belki Guardians 2 o kadar komedi üzerine değildi ama SM: Homecoming ve Thor Ragnarok tamamen komedi üzerine. Umarım bu film biraz daha ciddi olur.

8-)Metal Gear Survive(20 Şubat 2018)(Oyun): Bu oyunun tek sorunu Metal Gear ismine sahip olması. MGS V: Phantom Pain’i azıcık oynadım. Motor çok güzel, ara yüz çok güzel, grafikler çok güzel ve siz neden gidip bir Zombi oyunu yapıp, ismini Metal Gear koyuyorsunuz? Sonra oyuncular oyunu beğenmeyince de sinirleniyorsunuz, gerçekten bu oyunun ismi Metal Gear olmasaydı çok daha iyi bir yerde olabilirdiniz. Ah Konami ah…

9-)Red Sparrow(2 Mart 2018)(Film): Bu filmi merak etmemin tek sebebi başrolde Jennifer Lawrence olması. Kendisinin oldukça iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca tatlı bir kadın olduğunu da itiraf etmek lazım. Ayrıca film bir ajan filmi. E sevdiğim oyuncu başrolde, bir de sevdiğim bir türde. Sinemada izleyeceğim filmlerden biri olabilir. Tabii daha fazla incelemem lazım.

10-)A Wrinkle in Time(9 Mart 2018)(Film): Bu filmi çok beklemiyorum ama Chris Pine’ın oynamasından dolayı ilgimi çekiyor. Bir de Disney filmi zaten. Eğlenceli bir şey olacaktır diye düşünüyorum. Umarım düşündüğüm gibi çıkar.

11-)Tomb Raider(16 Mart 2018)(Film): Bir oyun filmi. Hatta sanıyorum 2018’im ilk oyun filmi olacak kendisi. Filmin fragmanını ben de beğenmedim. Eğlenceli olabilir ama harcanan bir potansiyel var gibi. Bir kere oyuncu hiç olmamış. Lara Croft için daha iyi bir oyuncu bulunabilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca fragmandan son 2 oyuna oldukça bağlı olacağını görebiliyoruz. Peki bu iyi bir şey mi? İşte ben de onu merak ediyorum. Ama o sorunun cevabını sanırım filmi izleyince alacağız.

12-)Attack on Titan 2(20 Mart 2018)(Oyun): Dynasty Warriors’ın yapımcılarından aynı tarz bir oyun. Maalesef bu tema da pek ilgimi çekmiyor. İlk oyununu da oynamadım. Ama ilk oyunu oldukça beğenildi sanırım. O yüzden ne mutlu size. Bakalım bu oyun da ilki kadar iyi yorumlar alabilecek mi?

13-)Sea of Thieves(20 Mart 2018)(Oyun): Bu oyun maalesef hiç ilgimi çekmiyor çünkü bu oyunu benle oynayabilecek kimse yok. Ayrıca bu grafiklerle, bu Dünya’da güzel bir senaryolu korsan oyunu oynamak isterdim. Sadece keşke deyip kalıyorum. Keşke Single Player olsaydı, keşke.

14-)Yakuza 6: The Song of Life(20 Mart 2018)(Oyun): Yakuza serisi ağır bir İngilizce istediği için hep oynamak istediğim, ama oynayamadığım oyunlardan. Birkaç tane böyle oyun var. O yüzden pek bir şey diyemeyeceğim. Tek bildiğim artık aksiyona geçerken ayrı bir Loading ekranı olmayacak. Direk aksiyona girebileceksiniz. Ki bunu görmek de oldukça güzel bir şey. Bakalım oyun nasıl tepkiler alacak.(Ayrıca oyunun Japonya’da çıktığını biliyorum. Ama pek umurumda değil açıkçası Japonya çıkışı ve orada aldığı yorumlar. Bizden farklı bir oyun tarzları ve farklı bir kafaları var doğal olarak. O yüzden umurumda değil diyorum.)

15-)Pacific Rim Uprising(23 Mart 2018)(Film): İlk filmi izlemedim ama bu filmden önce kesinlikle izleyeceğim. Bu tarz sırf aksiyondan oluşan filmleri severim. Zaten Transformers filmlerini sevmemin olayı o. Bunun da öyle bir film olmasını bekliyorum. Göreceğiz. Ayrıca John Boyega oynuyor! Daisy Ridley, Murder on the Orient Express’te oynadı. John Boyega, Pacific Rim’de oynuyor. Oscar Isaac de bildiğim kadarıyla ünlü bir şeyde oynadı. Star Wars bunları geleceğin yıldızı yaptı sanırım.

16-)A Way Out(23 Mart 2018)(Oyun): Split Screen hikaye odaklı bir TPS oyunu. Çok ilginç. 2018’de en çok beklediğim oyunlardan olabilir. Zaten bundan sonra bir de en çok beklediklerim diye bir yazı yapacağım. O yüzden şunu en çok bekliyorum demeyeceğim ki listeleri tahmin etmeyin. Ama sanırım çoktan dedim. Neyse bundan sonrasında demem. Oyun oldukça güzel görünüyor. Umarım çok tekrar etmez.

17-)Far Cry 5(27 Mart 2018)(Oyun): Normalde Şubat’ta çıkması gereken Far Cry 5, Mart ayına ertelendi. İyi mi oldu, bilemiyorum. Oyunla ilgili bir sorun varmış ki ertelemişler. Bu da iyi bir şey. Fakat sıkıntı direk oyunun mekaniklerinde. Çünkü bu, önceki 3 oyunda, hatta Blood Dragon’u da sayarsak 4 oyunda yaptığımız şeyin aynısı. Far Cry 3,4, Blood Dragon ve Primal. Kule aç, Outpost ele geçir, derileri topla, Outpost ele geçir, Deri topla, sandık aç, kule aç, Outpost ele geçir, yeter artık!

18-)Ready Player One(30 Mart 2018)(Film): Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla oyunlara bol bol gönderme yapacak ki bu benim filmi beklemem için başlı başına bir sebep aslında. Ki öyle de oldu. Filmi bekliyorum. Hem de baya bekliyorum. Çok iyi bir şey çıkar mı bilemiyorum ama eğleneceğimi düşünüyorum. Umarım yanıltmaz.

19-)Ace Combat 7: Skies Unknown(Oyun): Artık tarihi belli olmayan oyunlara geçtik. Ace Combat 7: Skies Unknown, uzun süredir çıkması planlanan bir oyun. Benim çok ilgim yok ama ilgisi olan çok kişi var. Umarım beklediğiniz gibi bir oyun olur ne diyeyim.

20-)Anno 1800(Son Çeyrek)(Oyun): Gene anlamadığım bir oyun tarzı ve serisi. Anno 1800! Hiçbir Anno oyununu oynamadım ve oynamayı da düşünmüyorum. Zaten 2018’in son çeyreğinde çıkacakmış. Daha baya bir zaman var yani. Bakalım. Dediğim gibi benim pek ilgimi çekmiyor ama sevgili Ubisoft bu seriyi de batırabilir mi diye düşünüyorum.

21-)Anthem(Son Çeyrek)(Oyun): Son çeyrekte çıkacak bir oyun daha. Mass Effect’i oynadığım şu sıralarda oyun için heyecanım biraz daha artsa da, veya daha doğrusu bir heyecan oluşsa da çok beklediğim bir oyun değil Anthem. Zaten Co-op oyunlar arkadaşsız olduğum için ilgimi çekmiyor. Bir de Anthem gibi bir oyun, üzgünüm ama pek de umurumda değil. Eğer Single-Player oynanabiliyorsa ve elbette eğlenilebiliyorsa, o zaman bakacağım bir oyun olabilir. Ama onun dışında bakmayı bile düşünmüyorum.

22-)Artifact(Oyun): Kart oyunu! Yaşasın! Hem de Dota evreninde. Beni artık tanıyorsunuzdur diye düşünüyorum. Geçelim lütfen.

23-)Rampage(20 Nisan 2018)(Film): Dwayne Johnson’ın aynı isimli oyundan esinlenen aksiyon filmi. Bir de San Andreas Fayı’nın yönetmeni yapıyormuş. Ne yalan söyleyeyim, bekliyorum. İyi çıkacağından değil. Ben Transformers gibi beyinsiz aksiyon filmlerine bayılıyorum. IMAX’te, son seste bir aksiyon şöleni yaşamak için ideal gibi duruyor. Evet hikayesi falan umurumda değil. Bol bol aksiyon olsun, aksiyonu da güzel olsun. İşte o bana yeter.

24-)Avengers: Infinity War(4 Mayıs 2018)(Film): Yani, bir şey söylememe gerek var mı? Tabii ki 2018’deki en beklemediğim film(!)

25-)Code Vein(Oyun): Bandai Namco’nun Dark Souls benzeri oyunu Code Vein, ben beklemesem de birçok kişinin listesinde olabilir. Dark Souls’u da beceremezdim, Nioh’u da beceremezdim, bunu da beceremeyeceğim büyük ihtimalle.

26-)Darksiders 3(Oyun): Bir oynamadığım, oynamayacağım seri daha. Darksiders 3, o kadar ilgimi çekmiyor ki o kadar olur. Darksiders fanları elbette vardır. Ama THQ battıktan sonra umutları sönmüştü. Şimdi tekrar umutlandılar. Umarım her şey istediğiniz gibi olur diyeceğim bunda da, başka ne diyeyim?

27-)Days Gone(Oyun): Etrafımdaki herkes, PS4 Exclusive oyunları dendiğinde bana gelinmesi gerektiğini bilir. Evet, Days Gone da bir PS4 Exclusive oyunu. Çıkış tarihi şimdilik belli olmasa da oyun oldukça hoş gözüküyor. Gerçekten. Kesinlikle oynayacağım oyunlardan biri. Belki senenin en iyilerinden olmayacak. Ama gene de iyi bir oyun olacağını düşünüyorum.

28-)Detroit: Become Human(İlkbahar 2018)(Oyun): Bir PS4 Exclusive oyunu daha. Ve bu sefer Beyond: Two Souls ve Heavy Rain’in yapımcılarından. Böyle olur da milyonlar beklemez mi? Evet Beyond ile Heavy Rain tarzından tamamen çıktılar ve insanlar pek beğenmedi. Ben beğenmiştim gene de. Bu yüzden de bekliyorum. Videolardan gördüğüm kadarıyla da seçimlerimiz sonucunda bol bol değişik sonuç ortaya çıkacak. Daha ne isteyebilirsiniz ki böyle bir oyundan?

29-)Dreams(Oyun): Gene PS4 Exclusive oyunu. Bu sefer Media Molecule yapıyor. Kendileri Little Big Planet 1,2 ve Tearaway Unfolded’ı yapan kişiler. Dreams, oyundan çok biraz daha oyun motoru işlevinde ve açıkçası oldukça güzel gözüküyor. Harika görsellik ve bol çeşitlilikle Dreams, bu tarz oyunlara yepyeni bir bakış açısı getirebilir ve hatta sektörü derinden etkileyebilir. Veya öğrenmesi acayip zor olan, kısa bir süre sonra da insanların ilgi göstermediği, oyun tarihinin tozlu sayfalarında kaybolan başarısız bir deneme de olabilir. Bunu ancak oyun çıktığında öğrenebileceğiz.

30-)Deadpool 2(18 Mayıs 2018)(Film): Fox, kötü giden X-Men evrenini toparlamak için farklı bir yol izlemeye karar verdi ve yetişkinlere yönelik bir süper kahraman filmi yaptı. Deadpool 2, düşük bütçesine rağmen inanılmaz bir gişe yaptı ve Fox, aynı şeyi Logan ile tekrarladı. Ve şimdi de sıra Deadpool’da. Güzel bir şeyler çıkacağına eminim.(Bundan sonrasını yazmıştım ama yanlışlıkla sildim o yüzden bilgisayarı kırmadan 2,3 şey için kısa özetler yazdım.)

31-)Slender Man(18 Mayıs 2018)(Film): Sony son zamanlarda film konusunda kötü ama filmin fragmanı ortalama üstü, eğlencelik bir film olacakmış gibi duruyor. Sinemada gitmem ama kesin izlerim.

32-)Solo: A Star Wars Story(25 Mayıs 2018)(Film): Star Wars fanı olarak Rogue One’ı da sevmediğim için Solo’dan beklentim yok! Fragmanı yakında çıkar diye düşünüyorum ve belki o fragman beni biraz heyecanlandırır. Göreceğiz.(Normale dönebiliriz.)

33-)Incredibles 2(15 Haziran 2018)(Film): Kaç sene oldu tam olarak hatırlamıyorum ama 10 seneyi geçmiş olması lazım. Incredibles geri dönüyor. Pixar’ın klasiklerinden olan ilk filmin ardından sonunda insanlar ikinci filme kavuşacaklar. Öyle bir ara verildi ki Incredibles 2’yi bekleyen birçok insan büyük ihtimalle hayatını kaybetti. Ama olsun, sağ kalanlar için Incredibles 2 burada!(Neden çok komik bir şeymiş gibi korkunç bir şey anlattım bilmiyorum. Kötü hissediyorum şu an.)

34-)Jurassic World: Fallen Kingdom(22 Haziran 2018)(Film): İlk filmini beğendiğim Jurassic World, ikinci filmi ile geri dönüyor. Film için beklentim vardı ama fragmandan sonra beklentim bir anda yok oldu. Fragman bence rezaletti çünkü izlerken müzikten dolayı ıkınıyor gibi oldum. O nasıl bir müzik seçimi arkadaşım. Normalde fragmanlar ağır başlar, yarısından sonra müzik bir anda gaza gelir ve kesintisiz aksiyon sahneleriyle fragman zirvede biter. Jurassic World fragmanındaki müzik öyle bir kullanılmış ki fragman aksiyon sahnelerini göstermek için kendini zorluyor sanki. Umarım hızlıca ikinci fragman da çıkar ve bize ilk fragmanı unutturur. Yoksa filmden şu anda hiçbir beklentim yok.

35-)Netflix-Marvel Dizileri(Dizi): Küçük bir parantez açıp beklediğim dizilere geçmek istedim. İlk olarak Netflix-Marvel dizilerini elbette ki bekliyorum. Punisher’ı hala fırsat bulup izleyemedim ama hem Jessica Jones, hem Daredevil’ın ilk sezonu, hem Iron Fist, hem de Defenders beni oldukça mutlu etmişti. Bu sene de Jessica Jones’un 2. sezonu, Luke Cage’in 2. sezonu ve Daredevil’ın 3. sezonu çıkacak. Luke Cage’i hiç beklemiyorum, Daredevil orta, ama Jessica Jones’u gerçekten çok bekliyorum. Benim en sevdiğim Netflix-Marvel dizisi kesinlikle Jessica Jones’du çünkü.

36-)Cloak and Dagger(Dizi): Bir Marvel dizisi daha. Agents of Shield’ın ilk sezonunun yarısını ve Inhumans’ı izlemiş biri olarak merak ettiğimi söyleyebilirim. Evet daha Runaways ve Gifted’ı izlemem lazım. Ve belki Legion’a tekrar bakmalıyım. Ama onlar sırayla. Şu an Punisher ve Runaways benim için daha önde. Cloak and Dagger’a gelirsek. Fragmanından oldukça güzel gözüktüğünü söyleyebilirim. Umarım gerçekten güzel bir dizi olur da eğlenerek izleriz.(Ve dizi kısmı işte bu kadardı.)

37-)God of War(İlk Çeyrek)(Oyun): Seri ile pek aram yok ama bu yeni oyunun oynanış videolarından gördüğüm kadarıyla oldukça iyi, yenilenmiş bir oyun bizleri bekliyor. Kamera açısı, konu, yerler, karakterler vs. hepsi değişti. Ben hala oyunun isminin başka bir şey olacağını düşünsem de God of War, bu senenin en beklenen oyunlarından biri ve ben de elinde sonunda oynarım diye düşünüyorum.

38-)Jurassic World Evolution(İkinci, Üçüncü Çeyrek)(Oyun): Büyük ihtimalle filmin girişine yakın bir zamanda çıkacak olan Zoo Tycoon benzeri bu oyun, oldukça ilgimi çekti. Tycoon oyunlarını seven biri olarak Zoo Tycoon’u oynayamamak bana baya koymuştu çünkü. Umarım bu oyun güzel çıkar da Zoo Tycoon’u bana unutturur. Bu arada Zoo Tycoon, PC’ye de çıkacaktı değil mi? Çıktı mı o acaba?(Çıkmış)

39-)Kingdom Hearts 3(Oyun): Görüyorum ki 2200 kelimeye yaklaşıyoruz. Bu yüzden biraz hızlanacağım. Oyun Disney karakterleri içermesiyle ilgimi çekiyor ama çok bir beklentim yok.

40-)Mario Tennis Aces(İlk, İkinci Çeyrek)(Oyun): Nintendo Switch’im olsaydı ilgimi çekebilirdi ama şu an çekmiyor.

41-)Metro Exodus(Son Çeyrek)(Oyun): Metro oyunlarının öncekilerini oynadığımda ilgimi çekebilir. Fragmanı bana sadece ilk iki oyunu oynamam gerektiğini hissettirdi. Oyun için şu an beklentim yok.

42-)Red Dead Redemption 2(İkinci Çeyrek)(Oyun): Çok bir beklentim yok. Rockstar birçok kişinin aksine benim çok da sevdiğim bir firma değil. Tamam Bully, L.A. Noire ve Grand Theft Auto V’i seviyorum ama o kadar. Red Dead Redemption 1’i çoğu kez oynamayı denedim ama sıkılıp bıraktım. Bir kez daha oynamayı da artık düşünmüyorum. Yaptıkları oyunlar bana pek hitap etmiyor, ne yapayım?

43-)Spider-Man(İlk, İkinci Çeyrek)(Oyun): Büyük ihtimalle ikinci çeyrekte çıkacak olan oyun, 2018’in tartışmasız en beklediğim oyunu. Üzerine çok konuştuğumu düşünüyorum. Çok güzel gözüküyor, oynanış fragmanını 10 kere falan izledim, artık çıksın diyorum sadece. Artık çıksın!

44-)State of Decay 2(İlk, İkinci Çeyrek)(Oyun): İkincisinin geleceğini hiç düşünmediğim State of Decay’in 2.’si de bu sene çıkacak. Pek beklemiyorum. İlk oyun baya bir hayal kırıklığıydı çünkü.

45-)Ant-Man and the Wasp(6 Temmuz 2018)(Film): Ant-Man filmi benim için ortalama bir filmdi. Ama bu film, Avengers: Infinity War’dan sonraki ilk film olacağı için beni heyecanlandırıyor diyebilirim. Wasp karakteri çok ilgimi çekmese de Ant-Man ile bir maceraya daha hayır demem.

46-)Mission: Impossible 6(27 Temmuz 2018)(Film): Seri ile pek alakam yok ama bu filmden önce diğerlerini izlemeyi düşünüyorum. Ayrıca bu filmi merak etmemin bir sebebi de Henry Cavill’ın o muhteşem bıyığı elbette. Ah Henry Cavill Jr. Neden böyle yapıyorsun? Bak senin yüzünden insanlar Justice League ile dalga geçti. Oldu mu bu şimdi?

47-)Venom(5 Ekim 2018)(Film): Venom, benim en sevdiğim Spider-Man düşmanı olabilir. Kendisini gerçekten çok seviyorum. Evet, Spider-Man 3’ü de onun yüzünden seviyorum. Ve Venom’u tekrar sinemalarda görmek en büyük hayallerimden biriydi. Ve tam 11 yıl sonra da gerçekleşecek. Filmin MCU filmi olup olmadığı hala konuşulurken Venom sessiz sedasız geliyor gibi gözüküyor. Bakalım ne çıkacak?

48-)Goosebumps: Horror Land(12 Ekim 2018)(Film): Jack Black’li Goosebumps filmini annemle seyretmiştim ve oldukça eğlenmiştik. Jumanji kafasında ama korku temalı bir film diyebiliriz film için. Yani korku/komedi. Bu ikinci filmde ailenizle gidebileceğiniz eğlenceli bir film olacaktır diye düşünüyorum. Tek endişem filmde Jack Black olacak mı olmayacak mı konusu. Umarım olur. Adam Jumanji ile birlikte ne kadar yetenekli olduğunu bana kanıtladı.

49-)Halloween(19 Ekim 2018)(Film): Serinin önceki filmlerinden hiçbirini izlemedim. Ama birazcık bilgim var. Halloween geri dönüyor. Ve umarım iyi bir şekilde. Sinemada gitmem, ama seyrederim diye düşünüyorum.

50-)The Crew 2(İkinci, Üçüncü Çeyrek)(Oyun): Ubisoft’un başarısız denemesi Crew, ikinci oyunuyla geri dönüyor. İlk oyun bedava verildi ve almaya üşendim. O yüzden 2. oyunu da çok beklemiyorum. Ama Beta’sını falan deneyip, beğenirsem ucuzladığında alabilirim. Hem kara, hem hava, hem de su olayı baya ilgimi çekti çünkü.

51-)The Walking Dead: Final Season(Oyun): Telltale’ın en büyük serisi The Walking Dead, 2018 yılında 4. ve son sezonu ile bitecek. Neredeyse her Telltale oyununu bitirmiş biri olarak bu oyunu oldukça merak ettiğimi söylemem lazım. Umarım seriye yakışan, güzel bir final olur.

52-)The Wolf Among Us Season Two(Oyun): The Walking Dead bitecek olsa da Wolf Among Us uzun yıllar sonra geri dönüyor. İkinci sezonu ile karşımıza çıkacak Wolf Among Us’ın ilk sezonu pek de hoşuma gitmemişti. Eğlenerek oynamıştım, ama en sevdiğim oyunlardan da değildi. Bakalım ikinci sezonu nasıl olacak? En büyük iki serinin yeni sezonları çıkıyor Telltale, umarım dersine iyi çalışıyorsundur.

53-)Total War: Three Kingdoms(Üçüncü Çeyrek)(Oyun): Bir strateji oyunu daha. Babamın arası Total War serisiyle çok iyi olsa da benim aram o kadar da iyi değil. Tahmin edebileceğiniz gibi babamdan dolayı birkaç kez oynamayı denedim ama bana göre olmadığını düşünüp her seferinde bıraktım. Zaten sonra da bir daha denemedim. En son Rome 2’yi deneyip gene becerememiştim. Ama bekleyenler olduğunu biliyorum.

54-)Vampyr(Birinci, İkinci Çeyrek)(Oyun): Remember Me ve Life is Strange’i yapan firmanın(adını biliyorum ama nasıl yazılıyor bilmiyorum ve rezil olmak istemiyorum) yeni oyunu Vampyr uzun süre önce duyurulmuştu. Ben de uzun süredir bekliyorum. Umarım bu sene çıkış yapacak. Ve böylece de oyunlar bitti.

55-)X-Men: Dark Phoenix(2 Kasım 2018)(Film): Sansa Stark’ın başrollerde olacağı X-Men: Dark Phoenix, sadece Jean Grey’i ve oyuncusunu sevdiğim için beklediğim bir film. Umarım iyi bir film de olur. Sonuçta artık her şey Disney’in elinde.

56-)Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald(16 Kasım 2018)(Film): İlk filmini beğendiğim Fantastic Beasts geri dönüyor. Johhny Depp ve genç Dumbledore ile umarım çok daha iyi bir film olacak.

57-)Spider-Man: Into the Spider-Verse(21 Aralık 2018)(Film): Miles Morales’in evrenler arası dolaşıp farklı Spider-Man’ler ile kaynaşacağı bu animasyon filmi, ilk fragmanıyla baya ilgimi çekti. Çizim tarzı hoşuma gitti, zaten Spider-Man en sevdiğim karakter, o zaman beklememek için bir sebep yok.

58-)Aquaman(21 Aralık 2018)(Film): Justice League’de çok az tanıma şansına eriştiğimiz Jason Mamoa’nın Aquaman’i, kendi filmi ile bu sene beyazperdeye geliyor. Ben tip olarak acayip beğendiğim için filmi de merakla bekliyorum. Hatta ne yalan söyleyeyim, şu anda en çok beklediğim DC filmi Aquaman. Flashpoint, Solo Batman filmi ve Justice League 2 dahil. Hatta Justice League 3 de dahil. Baya bekliyorum. Umarım iyi bir şey görürüz.

59-)Bumblebee(21 Aralık 2018)(Film): Ve listenin sonu. Bumblebee filmi. Transformers serisi benim için beyinsiz aksiyon filmlerinden. Bu listeye Pacific Rim ve Dwayne Johnson’ın filmlerinin %80’ini de ekleyebiliriz. San Andreas Dayı veya Rampage tarzı şeylerden bahsediyorum. Yani kısacası, buna da beyinsiz aksiyon filmi gözüyle bakıyorum, gideceğim, gözlerimi ve kulaklarımı temizleyip geleceğim.

Ve böylece 4 haftadır uğraştığım yazının sonuna geliyoruz. Tüm hayatım boyunca yazdığım en uzun yazı olduğunu da eklemek istiyorum. 3050 kelimeyi geçti. Şimdi sizden tek isteğim, bu emeklerimin karşılığını görmek. Eline sağlık demeniz, veya oyunlar ile ilgili bir yorum yapmanız bile yeterli. Şimdilik biraz köşeme çekiliyorum. Rahatlayacağım, ve hiçbir şey yazmayacağım. Ama bir dakika, biz Coco’ya gittik. Olamaz, bu Cuma vizyona Maze Runner: Death Cure giriyor! 🙁

 

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları