Basit Ama Eğlenceli – Hidden Agenda Değerlendirmesi

Supermassive Games. Daha önce duydunuz mu? Duymadınız mı? Duydunuz bence. Until Dawn desem? 2015’e kadar başka yapımcıların önderliğinde, küçük rollerde çalışan Supermassive Games, isimlerini duyurmak istemiş olmalı ki Until Dawn’ı yapmaya karar vermişler. Oyun normalde bir Move oyunu olacaktı. Videosu bile internette var. Fakat sonradan oyunu PS4’e uyarlamaya karar vermişler. Ve 2015’teki çıkışıyla, ne kadar iyi bir karar aldıkları ortada. Fakat Until Dawn’dan sonra yapımcı kimsenin beklemediği bir yönde ilerledi ve VR oyunları yapmaya başladı. 2016’da Until Dawn: Rush of Blood ve Tumble VR adında iki VR oyunu geliştiren yapımcı, 2017 yılında farklı bir şey daha denemek istedi. O da PS4’ün yeni sistemi Playlink’ti.

Playlink’ten şu yazıda bahsettim. Bakabilirsiniz. O yüzden burada Playlink üzerinde durmayacağım ve sadece Hidden Agenda’yı konuşacağım. Oyunu 3 kişi oynadık. Yaklaşık 3 saat sürdü. Konumuz Becky isimli bir polis memurunun sayısız suçtan aranan Tuzakçı’yı yakalamasıyla başlıyor. 5 yıl sonraya gidiyoruz ve Tuzakçı’nın idam cezasına çarptırıldığını öğreniyoruz. Tuzakçı o zamana kadar suçlarını itiraf ederken başsavcının onu ziyareti sırasında Adam Jones isimli bir adamdan bahsediyor ve gerçek Tuzakçı’nın o olduğunu söylüyor. Tuzakçı’nın idamına 48 saat olduğu için başsavcının doğru mu yoksa yalan mı söylediğini anlaması için de 48 saati vardır. Biz de hem Becky, hem de başsavcı Felicity ile oynayarak bunu arıyoruz aslında.

Oyunun oynanışı oldukça basit. Telefonların kullanımı iyi. Telefonunuz iyiyse, hız konusunda da herhangi bir problem yok. Ayrıca oyunda 2 mod var. Hikaye ve Rekabetçi. İkisi de aslında aynı öykü. Sadece Rekabetçi modunda oyunculardan biri, diğer arkadaşlarına bir seçimi kabul ettirmek zorunda. Yaparsa puan alıyor. Biz Hikaye modunu oynadık ve sadece hikayeye konsantre olduk. Ve, eğlendik. Herkes oyunu oldukça beğendi. Oynanışı rahat, 40,50 yaşındaki kişilerin bile rahat oynayabileceği, hoş bir hikayeye sahip olan, güzel grafiklere ve müziklere sahip olan 3 saatlik bir oyun Hidden Agenda. Oyunun her ne kadar kötü ve iyi sonu olsa da oyunu bir daha oynar mısınız bilemem. Ben pek düşünmüyorum açıkçası. Eğer oyunlarla arası çok iyi olmayan arkadaşlarınız varsa ve onlarla güzel vakit geçirmek istiyorsanız Hidden Agenda sizin için biçilmiş kaftan.

Evet belki hikayesi çok derin değil ama küçük bir sürprizi var. Evet belki sahneler tahmin edilebilir ama seçim yapma kısımları çok eğlenceli. Ve evet belki biraz kısa olabilir ama oyunun fiyatı da ucuz ve özellikle grafikler, gerçekten yakıyor. Playlink’in büyük ihtimalle en iyi oyunu. Kesinlikle deneyin.

Puan: 7.5/10

Basit Ama Eğlenceli – Hidden Agenda Değerlendirmesi için 1 yanıt

    Bir cevap yazın

    Araç çubuğuna atla
    Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
    Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
    Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları