Battlefield V Günlükleri: İlk Büyük Güncellemenin Tarihi ve İçeriği

Battlefield V incelemesini yaptım. Artık geleceğe bakma zamanı. Bundan böyle Battlefield V haberleri ile de karşınızda olacağım. Sıklığı hakkında şu anda bir şey söylemek istemiyorum. Ayrıca sonunda yarın sınav haftam bitecek ve en azından 1 ay daha kesintisiz bir biçimde yazılar gelecek. Özellikle bu hafta sonu bir patlama yapmak istiyorum. Her neyse. Biz hızlıca konumuza geçelim.

battlefield 5 roadmap ile ilgili görsel sonucu

Battlefield V’in ilk büyük güncellemesi 4 Aralık tarihinde gelecek. Peki ne içerecek? Öncelikle yepyeni bir hikaye kısmı bizleri bekliyor. The Last Tiger adlı bu hikayenin en önemli noktası, savaşı nazilerin gözünden görecek olmamız diyebiliriz bence. Ayrıca daha çok tanklara odaklanan Panzerstorm adlı yeni bir harita da aynı gün bizlere sunulacak. Bunun yanında eklenecek en az 1 yeni silah var. Son olarak da Practice Range adlı, arkadaşlarınızla da girebileceğiniz bir deneme alanı var. Burada silahlar, tanklar vs. deneyebilirsiniz.  Tanklar demişken tank özelleştirmeleri de aynı gün yayınlanacak.

Bu büyük yeniliklerin yanında bazı küçük yenilikler de bizlere sunulacak. Mesela Frontlines modundaki en son aşamada normalde bombaları alıp koyarken artık direk Rush modundaki gibi M Com sistemine geçilecek. Maç başlayınca anında haritaya bırakılmayacaksınız. Benim de kişisel olarak yaşadığım bir soruna geliyorum şimdi de. Tankların üzerindeki silahlardan ateş etmek güzel, ama bu noktalarda çok kolay bir şekilde ölüyorsunuz. Artık bu noktadayken eğilme şansınız var. Bu da o kadar sık ölmeyeceğiz anlamına geliyor.

 

Bomba atan uçaklara bir ayarlama gelecek. Tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Ama şu anda oyundaki en güçlü adam öldürme yöntemlerinden biri olan bombalı uçaktan bomba bırakma, artık o kadar da etkili olmayacak gibi görünüyor. Rank 50’ye gelenler, önceki oyunlara göre bu sürecin daha kısa sürede gerçekleştiğini söylüyorlar. 4 Aralık’ta gelecek güncelleme ile bu seviye atlama sistemine yeni bir ayarlama da yapılacak. Eğer siz de Rank 50 olduysanız meraklanmayın. Sizin için de bir çözüm düşünüldü.

6 Aralık’ta başlayacak olan Tides of War sistemini sezonlara benzetebiliriz. İşte bu Tides of War sisteminin de ayrı bir seviyesi ve ödülleri olduğu söylendi. Yani normal oyuncu seviyenizi 50’ye çıkardıysanız bile Tides of War seviyesi ile aynı heyecanı tekrar yaşayabilirsiniz. Şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Yeni detaylar geldikçe elbette sizinle paylaşacağız. Ayrıca çıkışından bir gün sonra The Last Tiger ve Panzerstorm incelemelerini içeren bir Battlefield V günlükleri yazısı da gelecek. Şimdiden haber vereyim.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları