Battlefield V Günlükleri: Yeni Hikaye Nasıl? Tides of War Nedir? İlk Haftanın Görevlerini Tamamlamak İçin Püf Noktaları

Battlefield V biraz gecikmeli de olsa Aralık güncellemesini aldı. Bugün karşınıza yeni hikayeden, Tides of War sisteminden ve ilk haftanın görevlerini nasıl kolayca tamamlayabileceğinizden bahsedeceğim. Hemen başlayalım.

tides of war chapter 1 ile ilgili görsel sonucu

Yeni Hikaye: The Last Tiger

Gene yaklaşık 1 saat süren bu hikaye bize savaşı Alman’ların tarafından anlatıyor. Hikaye olarak her Battlefield V hikayesi gibi bu da vasat. Anlatmak istediği şey gerçekten güzel ama 1 saat olduğu için ne karakterlerle bağ kuruyorsunuz, ne de duyguyu anlayabiliyorsunuz. Bence War Stories olayı potansiyel barındırıyor. Ama hala kullanılabilmiş değil. Her hikayeyi 2-3 saat arası yapsalar çok daha iyi bir iş çıkabilirdi ortaya.

Bölüme oynanış açısından bakalım bir de. Adından da anlaşılabileceği gibi bölüm çoğunlukla tank savaşlarına odaklanmış. Bölümün %70’i tankta geçiyor. %70’i dedim çünkü geri kalan kısmında da normal bir asker olarak oynuyorsunuz. Bu çeşitlilik sağlamış. Çünkü tank kullanımı eğlenceli değil. En azından benim için. Tankları sevenler için bölümün farklı bir anlamı olabilir. Kısaca Battlefield V’in en kötü hikayesi değil, o unvan hala Under No Flag’e ait. Ama oynamaya değer bir şey de sunmuyor.

panzerstorm ile ilgili görsel sonucu

Yeni Eğitim Yeri ve Yeni Harita

Chapter 1’in içerdiği yeniliklerden devam edelim. Yeni eğitim yeri olan Practice Range çok boş bir yer. Bir kere girip her şeyi yapınca bir daha dönüp bakmazsınız. Eğer oyunda yetenekliyseniz zaten açmaya bile gerek yok. Birkaç görevden oluşan, sizi oyuna hazırlayan bir kısım burası. Gelelim asıl önemli kısma. Yeni harita. Yeni harita Panzerstorm beni korkutuyordu. Çok açıktı, tank ve uçağa çok müsaitti vs.

Ama şaşırtıcı bir şekilde beğendim. Hatta o kadar beğendim ki oyundaki en sevdiğim haritalardan biri oldu. Harita Conquest modunda gerçekten inanılmaz. Bu kadar seveceğimi beklemiyordum. Neyini sevdin derseniz renk paleti ve çatışma alanları derim. Çok açık ve ferah. Sniper’lar için bol bol yer var. Tanklar ve uçaklar için de. Ama bu üçünü kullanmayan, direk ön çatışmada yer alan biri olarak bile bayıldım. Gerçekten tebrik ediyorum.

tides of war chapter 1 ile ilgili görsel sonucu

Tides of War Nedir? İlk Haftanın Görevleri

Sonunda Tides of War da çıkışını yaptı bu hafta. Peki nedir bu Tides of War? Çıkmadan önce çok reklamı yapıldı. Battlefield serisi için içerik ekleme açısından yeni bir soluk olacak, her hafta yapacak yeni bir şey bulmamızı sağlayacaktı. Aslında çok basit. Şöyle anlatayım. Chapter 1, 4 hafta sürecek. Her hafta Tides of War’a yeni görevler geliyor. Bu görevlerden birazcık bahsedeceğim. Eğer o hafta içinde tüm görevleri veya sadece gerekli görevleri yaparsanız özel bir ödül kazanıyorsunuz. Mesela bu haftanın görevlerini yaparsanız Support sınıfı için yeni bir silah açacaksınız. Aynı zamanda Chapter seviyeniz de var. Bu görevleri yaptıkça Chapter XP de alacaksınız.

Chapter seviyeniz arttıkça gene ödül alacaksınız. Yani her yerden farklı farklı ödüller akıyor. Silahlar, zırhlar, kişiselleştirme eşyaları derken ödül yağmuruna tutuluyorsunuz. Şimdi isterseniz gelin ve birlikte ilk haftanın görevlerini nasıl tamamlayacağımıza bakalım.

Tüm görevleri söylemeden önce silahı almanız için gerekli görevleri söylemek istiyorum.

tides of war week 1 ile ilgili görsel sonucu

Self Healing: 10 kere can paketi kullanmanız gerekiyor. Tek oyunda halledersiniz. Canınızı 10 kez can paketi ile doldurmanız görevi tamamlamanız için yetiyor.

Re-Engage: Kutulardan 10 kere can paketi ya da mermi almanız gerekiyor. Gene çok basit bir görev. Hemen yapabilirsiniz. 

Break It: 10 tane inşaatı kır. Bunu yapmanın en kolay yolu Assault sınıfında. Assault sınıfını seçip oyuna girin. Elinize alet çantasını alıp bir şeyler inşa edin. Ardından onlara yapışkan dinamit fırlatıp patlatın. 10 kere patlatınca görev tamamlanacak.

Fortify Defenses: Kontrol ettiğiniz bölgelere 10 şey inşa et. Conquest veya Domination moduna girin. Sınıf fark etmez. Mavi ile gösterilen bayrakların etrafında 10 tane şey inşa edin. Görevi tamamlayacaksınız.

Hold the Fort: Kurulmuş Silahlarla 1 adam öldürün. Bunu ben Rotterdam haritasındaki B bölgesinin orada yaptım. Karşılıklı iki tane inşa edilmiş makineli silahlar var. Onların birinin başına geçip 1 adam öldürürseniz görev tamamlanacak ve silahı alacaksınız.

Fakat, bence diğer görevleri de yapmaya çalışın. Çünkü unutmayın, yaptığınız her görev size XP verecek. Böylece Chapter seviyenizi yükseltip farklı ödüller açabileceksiniz. Şimdi yan görevlere geçelim.

Healer: Arkadaşlarınıza 20 kez can paketi atın. Medic sınıfını seçip insanların yanında dolaşın. Eğer can paketine ihtiyaçları varsa zaten oyun söyleyecek size. Tek tuşla can paketi atabilirsiniz.

Need Ammo: Arkadaşlarınıza 20 kez mermi paketi atın. Support sınıfını seçin. Healer görevindeki gibi arkadaşlarınıza 20 kez mermi paketi atın. Tek tuşla atabilirsiniz gene.

Health Crate: Yere bıraktığınız can paketi kutusu ile 400 puan kazanın. Bunu ben de yapamadım. Sınıfın ayarlarından can paketi atma yerine can paketi kutusu bırakma özelliğini seçmeniz lazım. Fakat nedense insanlar bu kutuyu kullanmıyor. Ya da ben bu kutuyu doğru yerlere bırakamıyorum.

Ammo Crate: Aynı görevin Support sınıfı için olan versiyonu. Bunu da yapamadım. 

Snögubbe: Kardan adam inşa et. Şimdi ilk gördüğünüzde size ilginç gelebilir. Ama 30.000 XP veriyor o yüzden bence yapın. Yapmak çok basit. Alet çantasını seçip kardan adam inşa edeceksiniz. İki farklı yeri var. Biri Narvik, diğeri Fjell haritasında. Sizi şu video ile başbaşa bırakayım. Konuya 1.20 civarı giriyor. Fjell haritasında E bayrağının yakınlarındayken Narvik haritasında A bayrağının yakınlarındaki turuncu evin önünde. İki haritadan birindeki yapsanız yetiyor, ikisini de yapmaya uğraşmayın.

Şimdilik benden bu kadar. Gelecek haftalar için de yazılar yazmayı planlıyorum. Eğer Battlefield V oyuncusuysanız oldukça yararlı yazılar her hafta gelecek. Takipte kalın.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları