Horizon: Zero Dawn Günlükleri #2: Belli ki Uzun Sürecek

Horizon: Zero Dawn’ı oynamaya devam ediyorum. Evet ilk yazıyı yazalı 9 gün geçti ve o yazıda 2 saat oynadığımı söylemiştim. Şu anda da 7 saat oynadığımı düşünürsek 9 günde anca 5 saat mı oynayabildin diyebilirsiniz, bir yerde takılıp orayı geçememiştim, bu yüzden de sinirlenmiştim. Sonunda tekrar deneyip geçmeyi başardım o yüzden artık devam ediyorum. Amacım yarı yıl tatiline girmeden oyunu bitirmek ki çok zor bir şey olmasa gerek. Değil mi?

Oyunu 5 saat daha oynadım ve düşüncelerim çok da değişmedi. Eğlenceli bir oyun gibi ama çok tekrar edecek gibi de duruyor. Tam olarak ne hissettiğimi bilemiyorum oyun hakkında. Bir tarafı beni tutarken, bir tarafı da itiyor. Oyunda sadece ana görevlere odaklanmıyorum. Hatta gördüğüm her yan görevi yapıyorum diyebilirim. Yan görevler oldukça hoşuma gitti çünkü kötü veya sıkıcı da olsa bir hikayeleri ve karakterleri var. Ayrıca her saniye olmasa da yeni yeni düşmanlar görmek hoşuma gidiyor. Bir de en son garip bir yere girdim. İsmini tam hatırlayamıyorum yan görevin ama robotların yapıldığı bir tesise benziyor. Baya hoşuma gitti orasının tasarımı da.

Peki beni sıkan ne? Düşmanlar genellikle çok zor ölüyorlar ve oyunda yeterince çeşitlilik yok gibi. Sürekli ok yapıp birini gözünden, birini sırtındaki tüplerden vuruyorum ve öldüklerinde de gidip üzerlerinden çıkan şeyleri toplayıp gene ok yapıyorum. Ayrıca oyun o kadar dolu gözüküyor ki ne yapmam lazım, hangi sırayla yapmam lazım falan oldukça kafam karışıyor. Öte yandan Skill ağacının ne gibi bir etkisi olduğunu çözemedim. Öyle çok ilginç bir yetenek göremedim çünkü. Ayrıca oyunda sürekli aynı yerlerden geçtiğimi hissediyorum. Yan görevler için bir oraya bir buraya koştururken aynı yerlerde aynı robotları aynı şekilde öldürüp içinden çıkan aynı şeyleri toplayıp tekrar aynı şeyleri yapmak için aynı silahların mermilerini üretiyorum. Çok fazla aynı dediğimin farkındayım, bilerek yaptım elbette.

İşte o aynı kelimesinin geçtiği cümle yüzünden oyun arada 40,50 hatta belki de 60 saat boyunca aynı şeyleri yapacağımı düşünüyorum ki bu hoş bir şey değil. Ayrıca bunun bir de DLC’si var. Onda da mı aynı şeyleri yapacağım? Dediğim gibi bilemiyorum. Daha fazla oynamam lazım. Büyük ihtimalle 12,13 saat olduktan sonra 3. günlük yazısını yazarım. 15. saati de bekleyebilirim. Neyse onları ben düşünürüm. Kısacası oyun eğlenceli gidiyor ama arada sıkılıyorum ki bu da oyunun devamı için beni çok umutlandırmıyor.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları