The Division Aldığı Onca Güncellemeden Sonra Düzelmiş Mi?

2016’da çıkan bir oyun vardı. Hatırlıyor musunuz? Böyle Destiny çakmasıydı. İnanılmaz grafikleri olacaktı ama oyun Bug ve Lag’den geçilmiyordu. Evet, evet. Division’dan bahsediyorum. Son gelen Resistance update’i ile birlikte serinin fanları bunun son güncelleme olduğunu söylediler. Ubisoft doğruladı mı bilmiyorum ama mantıklı. Ve son güncelleme olduğu için tekrar, bu halinin incelemeleri yayınlanmaya başladı ve insanlar Destiny 2’den daha iyi olduğunu söylediler. Evet, ben her ne kadar sevsem de Destiny 2’nin Destiny 1’den pek bir farkı yok ve hatta fazlası yok eksiği var. Neredeyse her şeyin Eververse isimli paralı yere kilitli olması, Curse of Osiris rezaleti vs. derken şu anda kötü bir noktada olduğu kesin. Peki ya Division, gerçekten söylenen gibi iyi bir oyun olabilmiş mi?

Oyunu yaklaşık 4,5 saat oynadım ve bu deneyimlerime göre oyunun toparlandığını söyleyebilirim. Bağlantı sorunları ve Bug’lar minimumda. Oyuna yeni şeyler eklenmiş ve özellikle 30. seviyeye olup hikayeyi bitirdikten sonraki Post-Game kısmı çok daha eğlenceli olmuş. Peki ya Destiny 2’den daha iyi mi? Burada kesin bir şey söyleyemeyeceğim çünkü oyunu unuttuğum için karakterimi silip, yeni bir karakter açtım. Eski karakterimle 20 dakika falan oynadım. Bir de şu var tabii ki. Oyunu daha önceden oynayıp bitirdiyseniz, tekrar başlamanıza gerek var mı? Hayır, yok. Oyun aynı oyun çünkü. Sadece yeni oyuncuların deneyimini değiştirebilir. Çünkü siz de benim gibi haritadaki yan görevlerin yarısından fazlasını yaptıysanız ve 50 saatten fazla oynadıysanız(evet ben oynamışım) büyük ihtimalle ilk 2 saatte sıkıcılıktan bayılacaksınız.

Ama Division’u oynamadıysanız, Destiny ilginizi çekmiyorsa veya pahalı geliyorsa, o zaman bir indirimde alıp oynayabilirsiniz. Mesela daha geçen 50 TL’ye düşmüştü normal sürümü. Hem de PS Store’da. Bu indirimleri kovalayıp bakmak isteyenler bakabilir. Peki ben oynamaya devam edecek miyim? Biraz daha bakarım gibi geliyor ama tekrar bitireceğimi sanmıyorum. 4 saat oynamam bile bir mucize aslında. 50 saat oynamışım önceden daha ne yapayım?

The Division Aldığı Onca Güncellemeden Sonra Düzelmiş Mi? için 2 yanıt

  1. OzgurLog
    22 Ocak 2018 11:03 (279 yorumu var)

    Çok gaz ile başlayan bir oyundu. Ama ubisoft eline geçen fırsatı değerlendiremedi. Rainbow six siege ile yakaladığı trendi bunda da yakalayabilirdi.

    • Katılıyorum. Zaten kendileri de fark etmiş olacak ki Division’ın DLC’lerine bile çok reklam yapılmadı. İkinci ve üçüncü DLC’nin fragmanlarını bile görmedim. Bu sırada Bungie de Destiny’e abanınca Division unutuldu. Şimdi galiba insanlar birazcık bu oyuna dönüyormuş ama, oyunun öldüğü belli.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları