Captain America #7 ve Doctor Strange #10 İncelemesi – Steve Rogers Hapse Girerse

Bir süredir çizgi roman okumuyordum. Son haftalarda yavaş yavaş tekrar başladım ve bu hafta da 2 yazıda toplam 4 çizgi roman incelemek için sizlerle birlikte olacağım. İlk yazı bugün geliyor, ikincisi bugün de gelebilir, yarın da gelebilir. Bilemiyorum. Hiç uzatmadan başlayayım.

captain america #7 2019 ile ilgili görsel sonucu

Captain America #7 – Hiçbir Şeyin Kaptanı Bölüm 1

Hiçbir Şeyin Kaptanı adlı yeni yan hikayenin ilk bölümünü bu hafta okuma şansı bulduk. Bu yeni hikaye aslında öncekinin devamı ama gene de yeni okuyuculara güzel bir giriş noktası oluşturuyor. Çizgi romanın çizimleri oldukça güzel. Hikaye ve karakterler de aynı şekilde güzel ele alınmış. Çizgi romanda çok fazla aksiyon beklemeyin. Bir tane güzel aksiyon kısmının dışında daha çok konuşmalarla geçiyor. Ama bu kısımlar kesinlikle sıkıcı değil. Görünen o ki Ross ölmüş. Suçlusu da Captain America. Kendisinin teslim olması bekleniyor. Bu sayıda da teslim olmak doğru mu yanlış mı, bundan bahsediliyor. Ve evet, bu soru bir cevaba ulaşıyor. Ayrıca sayının sonundaki küçük sürpriz serinin geleceği için baya heyecan verici. Haftanın kesinlikle okunması gerekenlerinden.

Puan: 9/10

doctor strange #10 2019 ile ilgili görsel sonucu

Doctor Strange #10 – 400. Sayı!

Doctor Strange #10, Doctor Strange adı altında yayınlanan 400. sayı. Bu yüzden de bu sayıyı aldığınızda içinde farklı farklı kısa hikayeler de göreceksiniz. Fakat ben bu kısa hikayeleri değerlendirmeye almıyorum ve sadece ana hikayeye odaklanıyorum. Hikaye herhalde 400. sayı olduğundan Ancient One’ı geri getiriyor. Biri, kendisinin güçlerini almış ve bir zamanlar öğrencisi olan bizim Doktordan yardım istiyor. Sayı böyle başlıyor ama tabii ki böyle devam etmiyor. Birinci sayıda neden Doctor Strange’in güçlerinin bir anda kaybolduğu detayını açıklıyor ve ilerleyen sayılarda bolca uğraşacağımız bir kötüyü de bizlere gösteriyor. Tabii ki yeni bir kötü değil, hatta Doctor Strange’in en popüler kötülerinden bir tanesi. Fakat bu kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sayı çizim olarak da, hikaye olarak da güzel. Fakat Captain America’nın yazımının çok daha profesyonel ve gerçek bir romana yakın olduğunu söyleyebilirim. Gene de Doctor Strange #10 haftanın en iyilerinden biri olmayı başarıyor. En iyilerle dolu ilk yazıyı atlattığımıza göre, ikinci yazıda görüşmek üzere.

Puan: 8/10

Not: Bu haftanın ikinci yazısında The Amazing Spider-Man #14 ve Ms. Marvel #37 incelemesi bulunacak.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları