Giriş: Yaz Tatilinin Son Günü(Lise Hayatı)

18 Eylül 2016

Sıla için çok zor bir sene olmuştu. TEOG sınavından iyi bir puan alabilmek için çok çalıştı. İstediğini aldı ama. En iyi Anadolu Liselerinden birine girdi. Ve o gün Yaz Tatilinin son günüydü. Oldukça heyecanlıydı. Annesinin sesiyle uyandı:

-Tatlım. Kalkma vakti.

Saçları dağınıktı. Yorganı yataktan aşağıya düşmüştü. Yavaşça gözlerini açtı. Annesine cevap verdi:

-Geliyorum.

Yataktan kalkıp terliklerini giydi. Yorganı yerden alıp yatağını düzeltti. Ardından Lavaboya gidip elini yüzünü yıkadı. Sonunda kendine gelmişti. Saçları ile azıcık uğraşıp aşağıya indi. Evleri Dubleksti. Üstte kendisinin, abisinin ve anne ile babasının yatak odası, altta ise salon, mutfak ve oyun odası vardı. Oyun odasını pek kullanmıyordu. Orası babası ve abisinin kullandığı bir odaydı.

Mutfakta herkes vardı. Babası tabletten gazete okuyor. Annesi de masayı hazırlıyordu. Abisi ise, her zamanki gibi oyun oynuyordu. Kendisinin bir el konsolu vardı. İsmi Lita mı, Rita mı neydi. Tam hatırlamıyordu.  Şöyle bir baktı. Yakışıklı bir adam oradan oraya atlıyordu. Çok ilgilenmedi. Annesi:

-Günaydın tatlım, dedi. Ardından babası da:

-Günaydın Sıla, dedi.

-İkinize de günaydın. Sana da, dedi abisini kastederek. Abisi dönüp bakmadı bile. Elbette annesi onu uyarana kadar:

-Kahvaltı ediyoruz. Elinden bırakırsan sevinirim. Sen de, dedi babasını kastederek. Kahvaltıdan sonra Sıla odasına gitti.

Yatağına yattı ve telefonuna baktı. Telefonunu seviyordu. iPhone 5S’i vardı. Fakat tüm arkadaşları gibi hayali iPhone 7’ydi. 2 gün önce çıkış yapmıştı. Fakat Türkiye’ye 14 Ekim’de gelecekti. Fakat 5S’i zor aldırdığından ailesine bir şey söylemiyordu. En iyi arkadaşı Merve’den bir mesajı olduğunu gördü:

-Uyandın mı?

-Evet Merve. Günaydın.

-Günaydın Sıla. Yarın için heyecanlı mısın?

-Evet ama senden ayrılacağım. Ve bu hoşuma gitmiyor, dedi. Merve ile Sıla aynı liseye giremediler.

-Olsun. O zaman biz de son günümüzü kutlayalım, dedi. Çünkü Sıla başka bir şehre gidecekti.

-Nasıl?

-Bize gelsene.

-İyi fikir. Birazdan dönerim, dedi ve annesinin yanına gitti. Annesi elbette izin vermişti. Bu konularda kendisini sınırlamıyorlardı. Hemen Merve’ye mesaj yazdı:

-Geliyorum.

Evleri çok uzak değildi. Bisikletine bindi. 5,6 dakika geçmişti ve Merve’nin evine gelmişti. Kapıyı çaldı. Merve’nin annesi açtı:

-Hoş geldin Sıla’cım.

-Hoş bulduk, dedi ve girdi. Girdiğinde saat 13:00’dı. Çıktığında ise 19:00. Merve ile 6 saat geçirmişlerdi. Üzücüydü fakat en azından güzel bir veda olmuştu. Eve geldi. Yemek hazırdı. Yemeğini yedi ve erkenden yattı. Çünkü yarın yetişmek için biraz erken kalkacaktı. Çünkü uzak bir yere gidiyordu.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları