Gotham 5. Sezon 2. Bölüm Spoilersız İnceleme – Beklenmedik Yardım

Gotham 5. sezonu güzel bir bölümle açmıştı. Bu bölüm o kadar güzel olmasa da en azından iyi olmayı başarıyor.

gotham trespassers ile ilgili görsel sonucu

Bölüm biraz tıklım tıklım. Ki en büyük sorun da bu. Ana karakterlerin dışında çok fazla yan karakteri ilk defa bu bölümde görüyoruz. Bu da bence büyük bir sorun. Karakterlerin odağı konusunda bir kere Penguin’e hiç yer verilmemiş. Bu sefer Riddler ve Bruce’un yan hikayelerine önem verilmiş. Jim ve GCPD ise tabii ki hala ana odağımız.

Riddler hakkında çok bir şey söylemek istemiyorum. Karakter ilginç bir yere gidiyor. Bruce için de gene pek bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü bölümde sürpriz bir karakter var ve bu karakteri Bruce ile birlikte görüyoruz. Onun sürprizini bozmayayım.

gotham trespassers ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Jim kısmına. Önceki bölümün sonunda elde ettiği bilgi ile karanlık bölgeye giden Jim tabii ki burada türlü talihsizliklerle karşılaşıyor. Ve işte tam burada 3,4 tane yeni yan karakter görüyoruz. Hepsi birbirinden kötü diyebilirim. Aslında pek önemli değiller çünkü bölümün sonunu sadece 2 tanesi görebiliyor, ve 1 tanesi büyük ihtimalle bir daha asla gözükmeyecek, fakat kafa karıştırdığını söylemem gerek. Ayrıca tek bir bölümde bu kadar çok şey olması biraz fazla geldi. Bir şeyler eksikti o kısımlarda.

Aksiyona bakarsak gene ilk yarıda bir tane, ikinci yarıda bir tane diyebiliriz. İlk yarıdaki biraz daha uzun ve güzel. İkinci yarıdaki ise çok daha kısa, fakat sonunda beklenmedik bir yardım geliyor. Bu da yazıya ismini verdi. Ama şunu da belirteyim, önceki bölümün iki aksiyon sahnesi de o kadar güzeldi ki bunlar çok boş geldi. Önceki bölümün ilk aksiyon sahnesi güzel bir karakter içerirken, ikinci sahne ise Penguin, Barbara ve Tabitha üçlüsünü içerip seriyi değiştiren bir olaya ev sahipliği yapıyordu. Bundakiler onların yanında şaka gibi.

Toparlamak gerekirse sıkılmadım. Riddler’ın hikayesi ilgimi çekti, Bruce’un gördüğü sürpriz karakter hoşuma gitti, Jim’in hikayesi iyi ilerledi falan derken iyi bir bölümdü. Sadece önceki bölüm o kadar iyiydi ki bu onun yanında sönük kaldı. Umarım haftaya çok daha iyi bir bölümle karşılaşırız.

Puan: 7/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları