Her Yolculuğun Bir Sonu Vardır

Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum. Kişisel bir şey olmasaydı yapmazdım. Yaklaşık 3 senedir Oyunlog.net’te yazılar yazıyorum. İlk başladığım zaman bir cümlelik kısa kısa yazılar yazarken yavaş yavaş inceleme yapmaya başladım. Defalarca söyledim ve söylemeye de devam edeceğim, bu benim hayalimdi ve bunu gerçekleştirmemi sağladığı için Oyunlog’a ve Özgür abiye gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra sitelere yazı yazmayacağım.

Üniversite sınavı yaklaştıkça ve sınıf atladıkça işler daha da zorlaşıyor, daha az zamanım kalıyor. Bu sene sadece yazı yazmayı değil, aynı zamanda sadece okuldaki arkadaşlarım okuyor diye yazdığım kitabıma da bir son verme kararı aldım. Çünkü maalesef bizim eğitim sistemimizde başarılı olmak için eve kapanıp ders çalışmak gerekiyor. Her ne kadar adil değil gibi gelse de bu böyle, ve yakın bir zamanda değişecek gibi değil. Bu yüzden de biz kendimizi değiştiriyoruz.

İnceleme ve haber yazmak kolay gibi gözükse de zor bir iş. Önceleri ben de diyordum baksana adamlara sabahtan akşama kadar oyun oynayıp, sonra da yazı yazıp video çekiyorlar. Ne kadar kolay iş ya? Maalesef o kadar da kolay değil. Bir inceleme saatler alabiliyor, ki ben video bile yapmıyorum. Sadece yazı ve resimler. Bazen bir inceleme hakkında tüm gün boyunca düşündüğüm bile oluyor, ki artık böyle bir şeyin içine giremem.

the end ile ilgili görsel sonucu

Öte yandan bunun akıl sağlığı boyutu var. Oyunları bir an önce almaya çalışıp alır almaz hızlıca oynayıp bitirmeye çalışmak da artık beni yordu. Yıllarca Playstation platformunda oyun oynayan biri olarak daha ucuz diye oyunları PC’den oynamaya başladım. Çünkü PC’de çok daha ucuzlar. Ama artık yoruldum ve özlediğim, kendimi rahat hissettiğim platforma geri dönmek istiyorum. Belki her oyunu çıktığı zaman oynayamayacağım, ama hem maddi, hem de manevi açıdan kendimi çok daha iyi hissedeceğimi biliyorum.

Oyunların çok çıktığı dönemler ise tamamen ayrı bir problem. Hangi oyunu oynayacağını bilememek, bazı oyunları daha fazla oynamak istemek ama incelemesini yapman gerektiği için diğer oyuna geçmek aynı şekilde beni yordu. Bunu gönüllü olarak yaptım, şu ana kadar tek bir kuruş almadım. Sadece eğlence için. Ama artık bunu yapmak, beni eğlendirmiyor da. Çünkü zaman ayırmak istediğim Multiplayer oyunlara, veya %100 tamamlamak istediğim Single Player oyunlara yeterli zamanı veremiyorum, bu da beni üzüyor.

Ayrıca bana kod falan yollayan, oyunları çıkışlarından önce yollayan sponsor falan da doğal olarak yok. Hiçbir zaman beklemedim ama sponsoru olan büyük oyun basınları bile sorunlar yaşıyorken benim gibi tek başına çalışıp tüm oyunları kendi başına alan ve inceleyen insan neler yaşıyor siz düşünün.

Bu bir ayrılık değil. Hala Oyunlog ailesinin bir parçasıyım. Bir gün çat diye videoların birinde çıkarım, hiç belli olmaz. Ama artık sitelerden artık çekiliyorum. Özgür abinin site konusunda planları ne? Kapatacak mı? Kendi mi devam edecek? Hiçbir fikrim yok. Yazıyı hazır yeni TV Spot’u yayınlanmışken Avengers: Endgame’in ilk fragmanındaki bir söz ile bitirmek istiyorum. ”Her Yolculuğun Bir Sonu Vardır”

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları