It(2017) İncelemesi – 2017’nin En Korkunç Filmi Mi?

Korku filmlerinden hoşlandığımı söyleyemem. Ama It ilgimi çekiyordu çünkü fragmanlardan Stranger Things’e benziyordu. Aynı zamanda zaten Stranger Things’deki başrol karakterlerden biri olan Mike’ın oyuncusu Finn Wolfhard, It’te de başrol oyuncularından biri. Peki benim gibi korku filmi sevmeyen biri için It korkunç mu? Ve gene benim gibi korku filmi sevmeyen biri bu filmden eğlenebilir mi?

it 2017 ile ilgili görsel sonucu

Benim cevabım evet. Filmin konusundan vs. bahsetmeyeceğim. Herkes biliyor ve herkes de izlemiştir büyük ihtimalle. Yani en azından merak eden herkes izlemiştir. O yüzden daha çok filmi sevip sevmediğimden bahsetmek istiyorum. Her neyse geri dönelim. Yukarıdaki sorulara benim cevabım evet. Çünkü It, her ne kadar korkunç olsa da sizi yüzünüze kan fışkırtarak, veya bam diye karşınıza çıkarak korkutmuyor. Yani onu yaptığı da oluyor ama rahatsız edici seviyede değil. Fakat zaten bunların hiçbirine gerek kalmadan, siz filmden korkuyorsunuz.

Bu arada yüzünüze kan fışkırtmıyor dedim ama bu, filmde kan yok anlamına gelmesin. Zaten filmin açılış sahnesi aslında en iğrenç şeye sahip diyebilirim. Ama o da çok ikonik bir şey, ve kitabı okumamama rağmen ben de kabul ediyorum. O sahnenin olması gerekiyordu. Karakterlere bayıldım. Çocukların hepsi aşırı tatlı, ve gerçekten bir insan gibi hissettiriyorlar. Diyalogları ve kişilikleri gerçekten güzel yazılmış.

 

Pennywise zaten, hiç bahsetmiyorum. Oyuncusu gerçekten harika bir iş çıkarmış. Bayıldım resmen. Genel korku sahneleri olarak da film bekleneni veriyor. Gerçekten de korkutucu. Gerçekten de rahatsız edici. Ama gerçekten her şeye rağmen çok güzel hazırlandıklarını söyleyebilirim. Daha fazla konuşmayacağım çünkü dediğim gibi çoğunuz izledi ya da tonla inceleme okudu. Ben çok beğendim, en sevdiğim korku filmlerinden biri oldu kesinlikle. Ve herkese de tavsiye ediyorum. Bence izlenmesi gereken klasiklerden.

Son olarak sondaki Chapter One da gerçekten harikaydı. Chapter Two da zaten seneye çıkacak. Bazı çocukların yetişkin aktörlerinden hoşnut değilim. Ama gene de Chapter Two, aşırı beklediğim bir film. Umarım çocuklar da bir şekilde kullanılır. Çünkü çocuklar bence bu filmin en büyük yönüydü. Onları çıkarınca ne olacak, bilemiyorum. Neyse konuşmayacağım dedim gene uzattım. Kestik!

Puan: 9/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları