The Predator(2018) İncelemesi – Av Gelişti

Daha önce hiç Predator izlememiş biri olarak bu filme başladım ve yaklaşık 1 saat 40 dakika sonra film bittiğinde, kötü hissetmedim.

the predator ile ilgili görsel sonucu

Bu filmden çoğu kişi nefret ediyor. Bunu biliyorum. Ve öncekileri izlemediğim için bu konuda bir şey de söyleyemiyorum. Bu filmden nefret ediyorsanız, büyük ihtimalle haklısınız. Ama ben nefret etmiyorum, ve bunun için kendince sebeplerim var.

Bir kere Predator bilmeyenler için konusunu kısaca özetleyeyim. Bir uzaylı gelir. Başka bir uzaylı daha gelir. Bunlar birbirleriyle kapışırlar. Biraz da insanlarla kapışırlar. İnsanlar da bunları durdurmaya çalışır. Baya güzel özetlediğimi düşünüyorum. Karakterleri de aile babası iyi asker, tatlı küçük çocuk ve kendini işine adamış biyolog kadın olarak özetleyebilirim. Evet bu filmin hikaye ve karakterleri iyi değil.

the predator 2018 ile ilgili görsel sonucu

Fakat film eğlenceli. Predator dövüşleri özellikle güzel. Ayrıca film +18. Bolca kan, ve tabii ki küfür var. Fakat eğer filmlerde veya genel olarak herhangi bir medya ürününde küfür kullanılmasından hoşlanmıyorsanız bu film size göre değil. Çünkü küfür özellikle bazı karakterler tarafından espri açısından kullanılıyor ve dediğim gibi, bundan hoşlanmayanlar olabilir.

Filmde mantık hataları da çok var ama zaten film o kadar basit bir konu ve o kadar klişe karakterlere sahip ki beyninizi kullanmanızı gerektirmiyor. Bu yüzden mantık hatalarını göz ardı etmek de kolay oluyor. Film kesinlikle özel bir film falan değil. Sadece eğlenceli bir film. Ve bence kesinlikle ortalamanın üstünde.

the predator 2018 ile ilgili görsel sonucu

Gelelim filmin ülkemizdeki fiyatlarına. Bir kere şunu aradan çıkarayım. Ülkemizde şu an sadece DVD versiyonu bulunuyor. O da 30-40 TL civarlarında. iTunes’da 5 TL’den kiralanabilir, ya da 19 TL’ye satın alınabilir. Bir de Bein Box Office üzerinden alabilirsiniz. Eğer özel bir sürüm, Blu Ray veya Blu Ray 4K istiyorsanız başka bir ülkeden getirtmeniz gerekiyor. Bu da kargoyu dahil etmeden 20 dolar, yani 110 TL yapıyor.

Film tekrar tekrar izleyeceğiniz bir şey olmadığından bence en iyi çözüm 5 TL’ye iTunes’dan kiralamak. Bein Box Office üzerinden de izleyebilirsiniz tabii. Ya da beklersiniz ve Bein Movies kanallarına çıktığında izlersiniz. Fakat Blu Ray’i alınması gereken bir film falan değil. Paranızı boşuna harcamayın.

the predator 2018 ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak film eğlenceli. Ortalamanın da üzerinde kesinlikle. Hikaye ve karakterler çok sıradan, ama aksiyon kısımları eğlenceli. İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz. İzleseniz de kaybetmezsiniz.

Puan: 6/10

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları