Tüm Spider-Man Filmleri En Kötüden En İyiye!

Bunu yapan yerli birileri var mı emin değilim ama yabancılar yapıyor. En kötüden en iyiye tüm Marvel filmleri, Call of Duty oyunları, Game of Thrones sezonları falan çok var. Ben de buna başlamaya karar verdim. Öncelikle bu tamamen kişisel bir liste. Sizin en sevdiğiniz film listenin yukarılarında değilse üzülmeyin, sizin listenizi de paylaşın, neden o filmi en çok sevdiğinizi söyleyin. Sıralayacağım filmler Spider-Man 1,2,3, Amazing 1,2, Homecoming ve Into the Spider-Verse. Hadi başlayalım!

Not: Filmlerden herhangi biri ile ilgili en ufak bir spoiler bulunmamakta.

all 7 spider-man movies ile ilgili görsel sonucu

7-)The Amazing Spider-Man 2

Amazing 2’ye büyük beklentilerle gittim ve tam bir hayal kırıklığına uğradım. Harry ve onun etrafında dönen olaylar harika. Gwen olayları da harika. Ama kötü karakterler, rezalet. En iyi New Goblin. Electro ve Rhino tam bir çöp. Zaten Rhino’dan bahsetmek bile istemiyorum. Aksiyon sahneleri fena olmasa da filmin sürekli evren kurmaya çabalaması insanı yoruyor. Ayrıca filmin tonu aşırı çocuksu. Aşırı. Bu yüzden film listemin en sonunda.

amazing spider man ile ilgili görsel sonucu

6-)The Amazing Spider-Man

Üzgünüm Andrew fanları ama Amazing 1 listemin biraz aşağılarında. Lizard karakteri ortalama bir kötüydü. Her ne kadar Peter’ın ailesini anlatmaları konusunu beğensem de bu filmin tonu aşırı karanlıktı. Ayrıca tekrar Ben Amca’nın öldüğünü görmek, Mary Jane ve Harry Osborn gibi aşırı kaliteli karakterlerden sonra doğru düzgün işlenmeyen bir Flash ve Gwen ile kalmak falan derken heyecanla beklediğim bir film yavaş yavaş gözümden düştü. En son Spider-Man oyunu çıkmadan önce hepsini izlemiştim, orada da fark ettim. Evet, ben Amazing 1’i sevmiyorum.

spider-man 3 ile ilgili görsel sonucu

5-)Spider-Man 3

Ah be Raimi. Hatanın sende olmadığını biliyorum ama, of. İlk iki filmin inanılmaz başarısından sonra Venom ve Sandman ile gelen film için beklentiler aşırı aşırı yüksekti. Film çıktı ve ne oldu? Geçiştirilen, çizgi romanlardaki haliyle alakası olmayan bir Venom, çoğu sahnesini Venom’a verdiği için tamamlanamayan Sandman ve Emo Peter. Bunların hepsinin suçlusu Sam Raimi gibi yansıtılıyor, ama aslında değil. Suçlu Avi Arad. Kendisi Venom’u çok sevdiğinden filme Venom’u da katmaya çalışıyor. Proje başladığından beri. Raimi’nin orijinal planı Harry’nin hikayesini bitirmek ve Sandman’i göstermek. Raimi baskılara dayanamayıp bilmediği ve sevmediği bir karakteri filme dahil edince de, buna dönüşüyor. Harry’nin hikayesini inanılmaz bir şekilde toparladığı için ben seviyorum, ama Raimi üçlemesine yakışmayan bir final olduğu da kesin.

spider-man homecoming ile ilgili görsel sonucu

4-)Spider-Man Homecoming

Bu filmle ilgili sıkıntılarımı aslında Into the Spider-Verse incelemesinde anlattım. Ama hızlıca bir daha toparlayayım. Benim bu filmle ilgili 3 sıkıntım var. MCU, Aksiyon Sahneleri ve Yan Karakterler. En az umursadığım aksiyon sahneleri oldu. Evet düzgün, çok iyi diyebileceğim bir aksiyon sahnesi maalesef bulunmuyor. Fakat öbür sorunların yanında bu biraz küçük kalıyor. İkinci büyük sorunum yan karakterler oldu. Vulture çok iyi bir kötüydü. Ama Liz ve Ned’den nefret ettim. Michelle tek sevdiğim karakter oldu. Umarım Far From Home’da daha az Ned, daha fazla Michelle görürüz. En büyük sorunum ise MCU. Bu film Spider-Man’e gömüyor. Iron Man’den eğitim alması sorun değil. Fakat filmin hiçbir kısmında kendisini kanıtlayamıyor. Her yerde bir MCu göndermesi, bir espri. Espriler de komik olsa keşke. 

Ama, Tom Holland’ın mükemmel oyunculuğu, harika kostüm ve oldukça iyi bir kötü karakter ile listenin 4. sırasına yükseldi. Ne diyelim, bu da bir başarı. 

into the spider verse ile ilgili görsel sonucu

3-)Into the Spider-Verse

Vay be, hiç bu kadar iyi olabileceğini düşünmemiştim. Miles ve Peter harika işlenmiş. Miles’ın yan karakterleri gerçekten inanılmaz. Babası ve annesi ile olan ilişkileri, Gwen ile olan ilişkileri ve tabii ki öbür örümcek insanlarla olan ilişkileri gerçekten harikaydı. Filmin animasyon tarzı zaten harika. Kendisini bir çizgi romanın içinde gibi hissediyorsunuz. Gerçekten bayıldım. Aksiyon sahnelerinin her biri mükemmeldi. Kötü karakterler çok başarılıydı. Kingpin ve Prowler özellikle. Bir de sürprizini bozmak istemediğim ama çok hoşuma giden bir kötü var. Yılın, hatta son yılların en iyi animasyon filmi olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle izleyin.

spider-man 1 ile ilgili görsel sonucu

2-)Spider-Man

İşte onunla ilk tanışmam. Bu filme gerçekten bayılıyorum. Spider-Man’in Origin hikayesini çok güzel anlatıyor. Ayrıca çocukken bol bol gülmüştüm. Peter’ın MJ ve Harry ile olan ilişkisini çok sevdim. Harry ilk en iyi arkadaşım, MJ de ilk sevdiğim kız olmuştu. Green Goblin’den gerçekten korkmuş, Norman’ın kötülüğe dönüşünü izlerken ürpermiştim. May Hala’ya, Mary Jane’e ve J Jonah Jameson’a saldırması onu daha da korkunç yapmıştı. Evet, en sevdiğim süper kahraman kesinlikle buydu. Şu an izlediğinizde görsel efekt bakımından yetersiz gelebilir ama izlemediyseniz lütfen gidin izleyin.

spider-man 2 ile ilgili görsel sonucu

1-)Spider-Man 2

İlk filmin üzerine daha ne konulabilirdi ki diye düşünen o çocuk aklım 2’yi gördüğünde yerinden oynamıştı. İlkinden çok daha kötü bir karakter, Doctor Ahtapot. İlk filmde yaşananlardan sonra Harry’nin ve MJ’in Peter ile olan ilişkileri. İzlediğimde hala gözlerimi yaşartan tren sahnesi, bu film kesinlikle en sevdiğim Spider-Man filmi. Ve büyük ihtimalle yeri asla değişmeyecek. Aslında bir yolu var. Ama imkansız. Sam Raimi geri gelip Toby Maguire ve Mary Jane’i yaşlılıklarında son bir kez görürsek, filmin sonunda da aşırı duygusal bir sahne ile Peter ya da MJ ölürse o zaman bu filmi geçebilir. Ama öyle bir şeyin asla olmayacağını hepimiz biliyoruz. O yüzden de bu film benim en sevdiğim Spider-Man filmi. Sonsuza kadar da öyle kalacak.

Büyük ihtimalle çoğu kişi Amazing 1 ve Homecoming’in sıralamasını beğenmedi ama olsun. Benim kalbimdeki yerleri böyle. Sizin sıralarınızı da yorum olarak bekliyorum. Bir sonraki listede görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları