Samsung Galaxy S9 ve S9+ Konferansı – Yapılamayacak Şeyleri Yap

Samsung son 1 haftadır bol bol S9’u tanıtacağı Unpacked isimli konferansın reklamını yapıyordu. Sonunda bugün gerçekleşti ve aslında daha yeni bitti. Ben de hemen elde ettiğimiz önemli bilgileri sizinle paylaşmak istedim.

s9 ile ilgili görsel sonucu

Giriş konuşmasından sonra S9 ve S9+’a ilk bakışımızı attık. Öncelikle konferansta da en çok üzerinde durdukları şeyden biraz bahsedelim. Kamera. Ki zaten tüm konferans da S9’un yeni kamera özellikleri ile ilgiliydi. Öncelikle telefon elbette gene Infinity Display ekranı kullanıyor. Yani yanlardan boşluk yok, üst ve alttan da çok az boşluk var. Ben zaten S8’e bakınca içine düşüyormuş gibi oluyordum, S9 ile bunu daha da ilerletmişler. Ve artık iPhone X’te olduğu gibi yüzümüz ve irisimiz ile telefonu açabiliyoruz. Ama burada Apple’a laf çakıp parmak izini de kaldırmadık çünkü çok kolay kullanılıyor ve herkes bunu daha çok tercih ediyor dediler. Bu sefer 4 farklı renk seçeneğine de sahipmişiz. Siyah, Gri, Mavi ve Mor. Bunlardan sonra da kamerayı anlatmaya başladılar.

 

Öncelikle S9+’ta iki adet kamera olacakmış. Yakın çekimlerde küçük olan, uzak çekimlerde büyük olan. Bu yeni bir şey olmadığı için geçiyorum. Buradaki asıl olay telefonun kamerasının da ışığa göre aynı gözümüz gibi büyüyüp küçülmesi. Ve böylece karanlıkta bile çok net görüntüler alabiliyormuşuz ki gösterdiler, evet alabiliyoruz. Bir de özel bir yavaş çekim modu koymuşlar ki bununla gerçekten inanılmaz şeyler yapılabildiğini canlı olarak gösterdiler. S9’un yenilenmiş kamerasıyla da bu yavaş çekimler çok daha detaylı gösteriyor. Ayrıca yavaş çekim derken gerçekten tam bir yavaş çekim. Videolarını görmelisiniz.

animoji ile ilgili görsel sonucu

Daha sonra telefonların suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu söylediler ve kameranın başka bir özelliği olan kendinizi emojileştirme özelliğine geçtiler. Bence biz buna My Emoji diyebiliriz. Tam ismi bildiğim kadarıyla söylenmedi. Bu uygulama ile birlikte iPhone X’teki gibi hayvana veya başka şeylere(siz anladınız) dönüşmektense tamamen kendinizi bir emoji yapabiliyorsunuz. Aynı Xbox’taki Avatar sistemi gibi. Gerçi hala var mı bilmiyorum. Ayrıca bu özelliği kullanarak Whats App ve Facebook Messenger’dan mesajlaşabilecekmişiz. Eğer kendinizi yapmak istemezseniz Mickey, Minnie ve hatta İnanılmaz Aile karakterlerinden biri bile olabilirsiniz. Disney ile bir anlaşma yapmışlar ve büyük ihtimalle bu karakterler sadece başlangıç. Disney’in elindeki sınırsız karakterlere bakarsak yakında Loki, Luke Skywalker ve Rapunzel’in birlikte konuştuğunu görebiliriz.

Samsung teknolojiyi bir adım daha ileri götürüp artık kamerayı yabancı bir yazıya tuttuğunuz zaman onu kendi dilinize çevirebilme özelliği de eklemiş. Bu çok büyük bir şey ve eğer sıkıntısız çalışırsa dünyayı yerinden oynatabilir. Aynı şekilde kamerayı bir yiyeceğe tuttuğunuzda kamera yiyeceği algılayıp size onun kalorisini söylüyor ve S Health uygulaması ile birlikte çalışıp yiyebilirsin ya da yiyemezsin bile diyebiliyor. Ayrıca bayanlar için artık bir makyaj malzemesi almak istediklerinde kamerayı yüzlerine tutup makyajı yüzlerinde deneyimleyebiliyorlar. Devamında ise kamerayı bırakıp birkaç küçük şeyden daha bahsettiler ama bu kısımlar o kadar da önemli değil.

İlgili resim
Toparlamak gerekirse konferans beni baya etkiledi. Ayrıca konferansı VR gözlükleri olanlar VR’dan da izleyebiliyorlardı ve ben de denedim, çöp bir internet bağlantısı olmasaydı inanılmaz olabilirdi ama maalesef rezil görüntü yüzünden hızlıca kapattım. Bakalım S9 çıktığında neler olacak ve bahsettiği bu yenilikler teknolojide kalıcı bir etki bırakacak mı?

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları