Telefondan Anlamayan Birinin Samsung Galaxy A7(2018) İncelemesi

Öncelikle girişten belirteyim, ben telefonlardan çok anlayan bir insan değilim. Evet bildiğim şeyler var ama burada size telefonun kamerasının bilmem ne değerinden falan bahsetmemi beklemeyin. Çok düz bir şekilde yaklaşacağım telefona. İsterseniz hızlıca giriş yapalım.

a7 2018 ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle nereden çıktı telefon incelemesi diyebilirsiniz. Ben normalde Galaxy A6 modelini kullanıyordum. Eylül’den beri. Ve mutluydum. Annemin telefonu bozulunca kendi telefonumu ona verdim, sonra da bir telefon araştırması yaparak A7(2018) modelinde karar kıldım. Öncelikle telefonun fiyatından başlayayım. Peşin almak isterseniz 2500 TL. İndirimler de oluyor. Daha geçen 2100 TL’ye görmüştüm bir yerde fakat bitti o indirim. İlginizi çekerse takip edin. Fakat peşin ile işim yok derseniz bugün son günüydü, 12 taksit yapılabiliyordu. Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone tarzı yerlerden. Olsun, artık 6 taksit imkanı olacak. Kaçırdıysanız üzülmeyin, 6 taksitle alabiliyorsunuz tarifeye ek. Şimdi telefonun özelliklerine gelelim.

Bir kere telefon büyük. 6 inç. Infinity Display. Yani kenarlarda az boşluk var. Fakat ekran düz, solda sağda eğim yok. 1080p çözünürlükte, Always On Display yani telefon kapalı olsa da bildirimleri gösterme modu var. Açma tuşu aynı zamanda parmak izi. Yani baş parmağınızla açabilirsiniz. Ama maalesef parmak izi çok geç çalışıyor o yüzden ben yüz tanıma tercih ettim. Çok daha hızlı açılıyor. Telefonun önü bu şekilde. Ekran inanılmaz. Renklerin canlılığı falan mükemmel. Parlaklık da gayet iyi. Ama telefonun en öne çıkan özelliği arkada. 3 kamera.

a7 2018 ile ilgili görsel sonucu

3 kamera ne işimize yarar? Yenir mi, diye sorarsanız bir tanesi normal kamera. Biri ultra geniş fotoğraf çekiyor. Benim çok hoşuma gitti. Biri de arkayı blurluyor. Çok kullanacağımı sanmıyorum ama daha çok yeni sahip olduğum için de bilemiyorum. Kamera performansı ortalama bir kullanıcı olarak beni mutlu etti. A6’dan daha iyi fotoğraflar elde ettim. Ayrıca telefonda AR emoji modu da var. Yani kısacası kendi emojinizi yaratıp onunla paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Telefon Android 8.0 ile geliyor. Fakat 2019’un ilk yarısında Android 9.0 alması da bekleniyor. 10.0 biraz zor gibi. Ama bence 9.0 ile de uzun bir süre idare edilebilir.

Genel olarak telefona bayıldım. Ben zaten A6 kullandığımdan çok büyük bir fark göremedim. Benim için kamera, çözünürlük ve büyüklük olarak farklıydı. Ekstradan bir de Always On Display özelliği geldi. Ortalama bir model arıyorsanız bence tercihinizi A7’den yana kullanabilirsiniz. Tabii ben Samsung telefonları sevdiğimden diğer firmaların telefonları hakkında bir yorum yapamam. Ama 2000-2500 TL arası telefonlarda şu an en çok dikkat çekeni A7. Bu fiyat aralığında zaten benim gördüğüm 3 adet Samsung telefon var. A6, A7 ve A8. A6’nın en büyük problemi Always On Display ve 1080p olmaması. Yıl olmuş 2019 ama telefon en fazla 720p çözünürlük veriyor. A8 ise A7’den küçük, ayrıca tek kameralı. Ayrıca Android 9.0 desteği almayabilir. Eğer alıyorsa sıkıntı yok, küçük telefon sevenler ve kamera ile işi olmayanlar onu da tercih edebilir. Fakat dediğim gibi, bu fiyat aralığında bence en mantıklı Samsung telefon şu anda A7. Böylece artık telefon incelemesi de yaptığıma göre geriye tablet incelemesi ve bilgisayar incelemesi kaldı. Bir de oyun konsolu incelemesi. Neyse onları da yaparız bir gün. Şimdilik görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları